Zavřít reklamu

iPad mini 3I když některé spekulace za posledních pár týdnu tomu trochu nasvědčovaly, tak Apple právě nečekaně představil nový iPad mini 4. Nejnovější a nejmenší iPad konečně přichází s výraznými změnami oproti minulému roku, kdy jsme se dočkali jen nové zlaté varianty a Touch ID, ale hardware zůstal naprosto stejný jako u iPadu mini 2. Naštěstí letos se Apple vytasil se zcela novým iPadem mini 4 a předvedl nám, že může a chce jít ještě dál a nabídnou prémiový hardware v prémiovém těle. 

iPad mini 4 se chlubí opravdu tenkým tělem s rozměry 203,2 x 134,8 x 6,1 mm, tudíž se dostává na stejnou úroveň, jako loni představený iPad Air 2, který byl také mnohem tenčí, než jeho předchůdce. Kromě nových rozměrů jsme se ale dočkali toho nejzásadnějšího – nového hardwaru. iPad mini 4 totiž konečně přichází s velkým pokrokem v oblasti výkonu, jelikož nabídne A8 a koprocesor M8, což je zásadní skok proti minulému procesoru A7 a koprocesoru M7, který byl představený už v roce 2013. Tedy se jedná jen o zmenšený iPad Air 2. Kromě toho ještě iPad mini 4 přichází pravděpodobně po vzoru iPadu Air 2 s vylepšením fotoaparátu, ale to se potvrdí až později, jelikož Apple nic více neprozradil.

Díky zcela novému a především výkonnějšímu procesoru je iPad mini 4 první menší tablet od Applu, který podporuje funkci Split-screen, tedy rozdělení obrazovky na dvě části, kde si můžete spustit dvě aplikace najednou vedle sebe a rychle mezi nimi přepínat. Doposud tuto funkci podporoval jen nejnovější iPad Air 2, ovšem od teď si jí budou moci užívat i majitelé nejnovějšího iPad mini 4. Funkce Split-screen je specialitou iOS 9, který mezi uživatele dorazí již za týden.

iPad mini 4

Snímek obrazovky 2015-09-09 v 19.53.51

Související články

Dnes nejčtenější