Zavřít reklamu

iPhoneSpolečnost Microsoft se chystá na podzim letošního roku uvést novou technologii a zřejmě také aplikaci MobileFusion, která promění jakýkoli smartphone v 3D skener. MobileFusion je aplikace, která nevyžaduje žádné příslušenství ani připojení k internetu a drtivá většina současných smartphonů má dostatečně silný výkon na to, aby na nich aplikace a tím pádem i 3D skenování fungovalo. Jediné co potřebujete je smartphone s fotoaparátem a o zbytek se již postará inteligentní algoritmus.

Microsoft již nyní zveřejnil některé informace a ukázku toho, jak technologie funguje, ovšem plného představení se dočkáme na začátku října na mezinárodním sympóziu o rozšířené realitě. Není zřejmé, zda se již v říjnu dočká této vychytávky také veřejnost, nicméně vývojáři z Microsoftu tvrdí, že chtějí aby byla aplikace kompatibilní s iOS, Androidem a Windows Phone, což znamená, že se zřejmě uvedení na trh chystá.

Technologie kterou vidíte podrobně na níže uvedeném videu by měla být použita k zachycení 3D skenu objektu na smartphone a je jedno, zda se bude jednat o osobu, kus země nebo malý předmět. Technologie dokáže sloučit fotografie do jednoho 3D objektu, který pak můžete prohlížet přímo na svém telefonu. Pokud vás zajímá detailně jak celá technologie funguje, pak se podívejte na dokument, který zveřejnil Microsoft přímo zde.

MobileFusion-Microsoft-804x420

Související články

Dnes nejčtenější