Zavřít reklamu

5KPlayer icon
Kvalitních přehrávačů pro počítače Mac není zrovna nepřeberné množství. QuickTime Player od Applu není úplně k zahození, ale nepodporuje většinu nejrozšířenějších kodeků a v podstatě si s ním nejčastěji přehrajete jen MP4, ale na AVI nebo MKV můžete zapomenout. Je tu samozřejmě několik alternativ, jenže je většinou potřeba chvíli hledat, protože v Mac App Store jich mnoho nenajdete. A právě proto vstupuje na scénu 5KPlayer. 

5KPlayer na poli přehrávačů pro Mac už nějakou dobu působí, jenže jeho nejnovější verze zcela mění hru. 5KPlayer totiž získal verzi 3.0, která přináší moderní vzhled po vzoru OS X Yosemite a hlavně podporu pro AirPlay, což ve výsledku znamená, že si na Macu můžete v 5KPlayer nechat bezdrátově zobrazit obsah z iPhonu, iPodu nebo iPadu a dokonce si jej nahrávat. Stačí tedy například pustit prezentaci fotografií ze svého mobilu nebo hrát hru na iPadu a na Macu si jí přes přehrávač nahrát. Právě díky podpoře AirPlay se z něho stává jeden z nejlepších přehrávačů.

5KPlayer-AirPlay 2

Jenže 5KPlayer toho umí mnohem více. Kromě přehrávání všech formátů videa a audia, kde nechybí samozřejmě ani podpora 4K, 5K, 1080p, MKV, DVD, AVI, FLAC, MP3 a mnoha dalších, umí ještě stahovat videa z YouTube, Vimeo, Facebooku a přes 300 dalších serverů. Videa se pak automaticky uloží do knihovny přímo v přehrávači, odkud si je můžete i překonvertovat například do MP3, tudíž máte video z YouTube rovnou i jako skladbu, kterou lze bezproblémově vložit do iTunes a do iPhonu. 5KPlayer tudíž slouží i jako jednoduchý konverter.

5KPlayer YouTube

Poslední funkcí je možnost přehrávání internetového rádia. Stačí buďto vložit URL a 5KPlayer už automaticky naváže spojení a začne rádio přehrávat. Na výběr ale máte také z několika stanic včetně BBC, NBC, CBS Sports nebo The Buffalo.

Možná si říkáte, že za takto univerzální přehrávač, který navíc umí stáhnout a překonvertovat video z YouTube bude vývojář zajisté něco chtít. Jenže tak tomu není, 5KPlayer je zcela zdarma, bez žádných skrytých funkcí, které je potřeba odemknout, abyste jej mohli naplno využívat.

Vývojáři dokonce nezapomněli ani na verzi pro Windows. Ta nabízí téměř to samé, kromě podpory AirPlay. Nicméně jsme se přímo od nich dozvěděli, že již brzy bude podpora AirPlay i ve verzi pro Windows, tudíž si budete moct zrcadlit obsah z vašich iOS zařízení do Windows PC přes 5KPlayer.

5KPlayer player
5KPlayer Library

Související články

Dnes nejčtenější