Zavřít reklamu

plechovka pivaMožná se vám stalo, že jste si na internetu přečetli nějaké ty zajímavosti o svém novém Wi-Fi routeru a to včetně jeho neuvěřitelného, několik stovek metrů velkého, dosahu a když jste si jej přinesli domů, výsledek nebyl až tak úžasný, jak jste očekávali. Problém je v tom, že drtivá většina Wi-Fi routerů nemá směrové antény, díky čemuž svůj signál šíří zkrátka všude okolo sebe rovnoměrně a to bez ohledu na to, kde se nachází počítače nebo další zařízení, která jsou na Wi-Fi závislá.

Představte si, že byste měli možnost signál směřovat jen jedním směrem a vzít celou jeho sílu, včetně té, která se ztrácí tím, že září přímo do zdi vedle k sousedovi a nasměrovat ji na jednu stranu. Bohatě bude stačit, když z okruhu 360 stupňů do kterého router posílá vlny záření uděláte jen 180 stupňů. Co když vám nyní řeknu, že to můžete udělat a to navíc zcela zadarmo díky jediné plechovce od piva.

Plechovky jsou totiž z hliníkové slitiny a hliník jak známo například z proužků na zádech iPhone 6 není s Wi-Fi zářením největší kamarád. Stačí když k anténě nebo k celému routeru nalepíte roztříhanou plechovku a to tak, aby odrážela signál přesně tím směrem, kam potřebujete. Výsledek uvidíte okamžitě, Wi-Fi bude mít lepší signál a připojení bude rychlejší.

w1-1
w1-2
w1-3
w1-4

w1-5
w1-6
w1-7

Dnes nejčtenější

.