Zavřít reklamu

iPhone 6sServer 9to5mac pred pár dňami zverejnil vôbec prvú uniknutú súčiastku, ktorá má patriť telefónu iPhone 6s. Zdá sa ale, že tu úniky nekončia a najnovšie sa server podelil o fotografie základnej dosky, na ktorej je možné vidieť niekoľko noviniek a zároveň vidíme, že Apple sa aj tento rok rozhodne ponechať v základe 16GB úložisko, aj keď telefón má podľa špekulácií ponúkať 12-megapixelový fotoaparát a možnosť nahrávania videí v 4K rozlíšení.

Na základnej doske je vidieť, že Apple plánuje znižovať spotrebu, čomu nasvedčuje veľkosť čipov na základnej doske iPhone 6s. Tie sú viditeľne menšie než čipy na základnej doske súčasného modelu. Na mieste, kde sa predtým nachádzalo 10 čipov, sú teraz už len 3. Procesor a pamäte využívajú novší výrobný proces, sú teda menšie, úspornejšie a zároveň výkonnejšie.

Zmenou prešiel aj NFC čip, kde sa zdá, že Apple teraz používa čip so vstavaným bezpečnostným prvkom, vďaka čomu už nie je treba mať na doske dva separátne čipy. Nový nesie označenie NXP 66VP2, kým jeho predchodca bol 65V10, vyrobený v roku 2012. Čip v iPhone 6s je úplne nový a pravdepodobne vyrobený pre potreby Applu.

Istá forma demotivácie môže čakať tých, ktorí chceli upgradovať na iPhone 6s a verili, že najlacnejší model ponúkne 32GB úložisko. Na uniknutej doske môžeme vidieť 16GB modul, vďaka čomu je pravdepodobné, že Apple bude opäť ponúkať 16, 64 a 128GB modely tak ako minulý rok. Využíva sa opäť čip Toshiba vyrobený pomocou 19nm procesu. Apple tak v konečnom dôsledku zrejme dodrží to, čo pred nejakým časom vravel Phil Schiller – že 16GB úložisko bohate dopĺňa iCloud a užívatelia môžu ušetriť priestor na zariadení vďaka streamovacím službám ako je Apple Music. Obe služby sú ale na druhú stranu spoplatnené, pokiaľ vezmeme do úvahy, že ani 5GB iCloud dnes nestačí a v redakcii máme predplatné vyššie úložiská. Na druhú stranu, Apple šetrí na výrobe prototypov a tak sa častokrát stretneme s prototypmi, ktoré majú menšiu pamäť, než komerčný model.

Únik ďalej odhaľuje, že iPhone 6s môže byť o niečo širší, vyšší a dokonca aj hrubší. Jedná sa však o rozdiely, ktoré bežné ľudské oko nevidí a prístroj tak bude kompatibilný s príslušenstvom pre iPhone 6. Novinka je podľa všetkého širšia o 0,13 milimetra, vyššia o 0,16 mm a nakoniec hrubšia o 0,13 mm. Tieto rozdiely má na svedomí pravdepodobne nový Force Touch panel.

iPhone 6s board

*Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.