Zavřít reklamu

Apple-Pay-1Viaceré slovenské bankové subjekty sa už vyjadrili, že plánujú podporovať Apple Pay na Slovensku, lenže kľúčové slovo má v tomto ohľade Apple a podľa súčasnej situácie to nevyzerá, že by služba zamierila na Slovensko alebo do ČR v blízkej dobe. Služba bude len teraz podporovaná vo Veľkej Británii a tá je zároveň treťou krajinou s podporou Apple Pay. Práve tu sa ukázalo, že technológia Apple Pay sa bude v jednotlivých krajinách prispôsobovať lokálnym pravidlám bezkontaktných platieb.

Služba sa totiž vo Veľkej Británii bude prispôsobovať tamojším nariadeniam a v niektorých obchodoch bude platiť obmedzenie, kvôli ktorému bude možné s pomocou Apple Pay robiť len nákupy do výšky 20 libier, podobne ako to platí v prípade bezkontaktných kariet. Jedná sa o podobné obmedzenie ako u nás, keďže NFC platby nevyžadujú zadanie PIN kódu a tak môže byť technológia zneužitá v prípade odcudzenia platobnej karty. Problém ako taký však nie je na strane Applu, konieckoncov jeho riešenie je oveľa bezpečnejšie a vyžaduje overenie pomocou Touch ID.

Obchodníci však budú musieť upgradovať svoje systémy a budú si musieť zaobstarať terminály, ktoré spĺňajú novšie pravidlá, aby mohli zákazníci vykonávať platby vyššie než 20 libier s pomocou Apple Pay. Je preto možné, že podobné problémy budú sprevádzať Apple Pay aj naše krajiny, ak sa služba dostane aj k nám. Britské banky však plánujú vyjsť v ústrety aj ľuďom, ktorí nepoužívajú Apple Pay alebo nemajú iPhone – britské banky totiž plánujú už v septembri/září zvýšiť limit z dnešných 20 libier na 30 libier. Zmena je celkom pochopiteľná a poteší britov vzhľadom k cenám, za ktoré sa predávajú potraviny v tamojších obchodných reťazcoch ako je napríklad britský Marks & Spencer.

apple-pay-watch2

*Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.