Zavřít reklamu

whatsappKdyž za něco dáte 20 miliard amerických dolarů, chcete aby to fungovalo sakra dobře. Facebook, který je novým majitelem WhatsApp, se však v současné době musí potýkat s problémem, který ohrožuje stovky milionů uživatelů na celém světě. Váš účet na WhatsApp totiž dokáže hacknout každý a to nejen zkušený hacker, ale i malé dítě. Jediné co potřebuje vědět, je telefonní číslo své oběti a zůstat pár desítek vteřin osamotě s jejím telefonem.

Jednoduchý trik, který se nebojíme publikovat vzhledem k tomu, že jej najdete na YouTube na stovkách videí funguje zcela primitivně. Tento článek neslouží jako návod na hacking, ale má za účel informovat o možném riziku, které je se službou WhatsApp spojeno.

Stačí, když budete mít pár desítek vteřin telefon své oběti. Na svém telefonu si budete chtít založit nový WhatsApp účet a místo svého čísla zadáte cizí telefonní číslo, tedy číslo oběti. Poté již jen stačí zvolit ověření přes telefonní hovor, který nadiktuje pin. Hovor je možné přijmout na telefonu vaší oběti i v době, kdy má telefon uzamčen a poté jej již jen napíšete do svého telefonu a vše je hotovo. Dávejte si tedy pozor, s kým svůj telefon necháte.

Ostatně právě proto je na místě vsadit na software pro kontrolu a monitoring především tedy u dětí. Zároveň se stále zvyšuje počet případů, kdy dochází k takzvanému sextingu či kyberšikaně. Potřeby pro ochranu dětí v rámci sítě Internet tak logicky každým rokem prudce rostou.

Jak ale toho vůbec dosáhnout? V takovém případě byste měli zvážit použití kvalitního softwaru pro rodičovský dohled, jehož popularita pochopitelně stále stoupá. Jenže na jaký software se spolehnout, a který z nich nabízí to nejlepší? Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit appku eyeZy.

Aplikace je navržena tak, aby monitorovala veškerou aktivitu v rámci textových zpráv SMS, hovorů, kontaktů a běžných sociálních sítích. V důsledku toho tak program dokáže zobrazit aktivitu vašeho dítěte na WhatsApp, Facebook, Viber, Telegram, Instagram, Snapchat, Line a dalších. K tomu navíc umožňuje zablokovat dané kontakty (jako ochrana proti nevyžádaným hovorům) a aplikace, stejně tak i monitorovat historii prohlížeče, včetně anonymního režimu, a blokovat konkrétní weby.

Popisovaná služba byla spuštěna teprve před rokem a řadí se tedy mezi novější přírůstky. Navzdory tomu si dokázala získat nemalou pozornost pro svou dobrou funkcionalitu. Aplikace se totiž dokáže dostat například do WhatsAppu vašeho dítěte a monitorovat veškeré aktivity – zprávy, hlasové zprávy, mediální soubory, a dokonce také hovory. To vše je přitom možné řešit i vzdáleně. Když to tedy srovnáme s konkurencí, narazíme navíc na další zajímavou funkci v podobě možnosti nahrávání hovorů. V takovém případě pak rodič může zpětně poslouchat proběhlé hovory dítěte.

Přesně z těchto důvodů je na místě doporučit řešení eyeZy

Související články

Dnes nejčtenější

.