Zavřít reklamu

iMessage - iconPro iOS existuje spousta aplikací sloužících k prosílání zpráv, obrázků, video souborů a dalšího obsahu a mnoho z nich používá pokročilá zabezpečení. Nicméně i přesto snad každý z vás používá nativní aplikaci Zprávy v iOS ať už především kvůli iMessage nebo běžným SMS. Samozřejmostí je, že Apple zprávy iMessage šifruje stejně jako FaceTime hovory. I přesto si můžete zprávy na svém iPhonu zabezpečit ještě lépe díky následující pětici triků, které Business Insider šikovně znázornil ve videu uvedeném níže.

Video nejenom, že ukazuje jak zprávy na iPhonu udělat méně přístupné pro všechny nažádoucí hosty, ale také poslouží k tomu, aby druhá strana nevěděla, že jste si přečetli jejich zprávu.

První věc, kterou byste rozhodně měli udělat je zabezpečit si iPhone pomocí hesla nebo Touch ID, což znemožní témě každému přístup do vašeho telefonu a tedy následně i přístup ke všem datům včetně zpráv. Další ochranou je vypnutí náhledů zpráv, což znemožní nežadoucí osobě přečíst si přijatou zprávu i v momentě, kdy máte zamknutý iPhone, jelikož vám vyskočí jako notifikace na obrazovce a kdokoliv si může alespoň část text (mnohdy celou zprávu) přečíst. Třetí vychytávkou je zrušení potvrzení o přečtení, kdy druhá strana nevidí, že jste si ve skutečnosti přečetli jejich zpráv a ukazuje se jim jen „Doručeno“ namísto „Přečteno.“ Automatické mazání zpráv po 30 dnech také poslouží k jisté ochraně proti přečtení soukromých zpráv.

Poslední, tedy pátý trik, je přímo od nás. Pokud vlastníte více zařízení od Applu včteně iPhonu a necháváte si přeposílat všechny zprávy do Macu nebo iPadu, pak byste měli podobná opatření provést i dalším svém jablečném zařízení. Ať už iMessage nebo SMS se totiž přepošle na iPad či Mac, ale v momentě, kdy zprávu smažete na iPhonu už se na iPadu nebo na Macu bohužel nesmaže.

Související články

Dnes nejčtenější

.