Zavřít reklamu

TESLAKdyž před zhruba měsícem zveřejnil Elon Musk na twitteru informaci o tom, že jeho společnost představí zcela nový produkt a nebude to další vůz, celý svět netrpělivě očekával, do čeho že se to jedna z nejrevolučnějších společností poslední doby pustí. Elon nakonec světu společně se svojí Teslou představil super baterie, které by měly dokázat pohánět celou planetu. Tesla si baterie pro své elektromobily vyrábí sama a tak bylo celkem logickým krokem, že se společnost rozhodla své zkušenosti s výrobou baterií přenést také do dalšího komerčního segmentu, než je využívat pouze pro své vozy.

V Palo Alto Elon Musk představil světu novou společnost Tesla Energy, která se bude věnovat vývoji a prodeji super baterií. Ty budou určeny jak pro domácnosti, tak i pro business a nakonec i pro napájení celých měst nebo států. Nová společnost Tesla Energy pak rovnou během eventu představila své první dva produkty, tedy PowerWall pro domácnosti a PowerPack pro business prostředí. Pojďme se na ně podívat.

Tesla Powerwall
Powerwall je baterie určená do domácnosti, která může nejen v případě nouze, napájet díky výkonu 10kWh, respektive 7kWh u menšího modelu, celou domácnost. Baterie lze napojit na solární nabíjení a tím pádem přes solární kolektory získávat zdarma energii, která je poté uložena v baterii a může kdykoli napájet celou domácnost. Baterie se tak uplatní nejen v případě, kdy vypadne elektrický proud, ale zejména jako šetrná možnost k vaší penežence i k přírodě.

Baterie s kapacitou 10kWh bude k dostání za cenu 3500$, tedy zhruba 70 000Kč a baterie s kapacitou 7kWh pak vyjde na 3000$, tedy nějakých 60 tisíc korun. Oba systémy jsou pak schopny v případě potřeby plně nahradit elektrickou síť a pohánět kompletně celou domácnost. Na obě baterie dává Tesla záruku deset let a případně si za poplatek lze objednat dalších deset let záruky navíc.

tesla_power_wall

Tesla Powerpack
Druhou novinkou v produkci společnosti Tesla Energy je baterie s názvem Powerpack, která je určena pro korporátní sféru. Jedná se o nekonečně škálovatelný systém baterií, které tedy lze neomezeně kombinovat a propojovat, dokud nevytvoříte požadovanou kapacitu. Tu lze poté využít pro napájení společností, výrobních hal nebo veřejných prostranství s tím, že standardní baterie je dodávána s kapacitou 100kWh, ovšem můžete k ní připojit neomezené množství dalších baterií s kapacitou od 50 kWh až do 10MWh, které Tesla nabídne.

Elon uvedl, že celý svět by mohl být napájený pomocí dvou miliard těchto baterií a pro napájení USA by pak stačilo 160 milionů základních baterií Powerpack. Všechny baterie pak mají získavat energii ze solárních kolektorů. Pokud si navíc koupíte automobil Tesla a budete s ním jezdit během dne, bude se baterie nabíjet a vm omentě, kdy večer dorazíte do garáže, nabijete vůz zdarma, díky energii získané ze solární energie. Tímto způsobem pak bude fungovat také celá domácnost a v ideálních podmínkách, například pokud je váš dům uprostřed Nevadské pouště pak nebudete platit za elektřinu ani korunu. Mimochodem celý event, který můžete sledovat na videu níže, byl napájen právě z baterií Tesla, které získaly energii ze slunečního zdroje.

Dnes nejčtenější

.