Zavřít reklamu

logo appleApple v tiskové zprávě pro The Conservation Fund uvedl, že kupuje 32 400 akrů (145 687 kilometrů čtverečných) lesa na řece Mattawamkeag v Maine, dále pak 3600 akrů (14.5 kilometrů čtverečných) borovičného lesa v Brunswicku v Jižní Karolíně. Apple tak koupil větší plochu pozemků, než má město San Francisco. Kalifornská firma dále uvedla, že všechen koupený les nechá zachován tak, aby prosperoval, ale zároveň z něj bude těžit dřevo na výrobu papíru, který spotřebuje při výrobě obalů svých jablečných produktů.

Již mnoho let posloucháme od Applu, jak se snaží být šetrný k životnímu prostředí a jak jsou jeho výrobku recyklovatelné. Nyní se tedy Apple rozhodl obstarat si vlastní zdroj dřeva na výrobu papíru a udržovat les tak, aby vzkvétal a zároveň z něho mohl těžit potřebný materiál. „Jsme přesvědčeni, že papír nám bude sloužit jako obnovitelný zdroj. Budeme se snažit dodávat 100% vlastních zdrojů na výrobu našich obalů“ uvedla Lisa Jackson, šéfka životního prostředí pro Apple.

Apple založil projekt pojmenovaný The Reed Forest, díky kterému se bude snažit zachovat zdejší faunu a floru, jelikož lesy díky mokřadům a řekám poskytují útočiště pro lososa obecného, orla bělohlavého nebo například pro Kanadského rysa. Společnost chce do krajiny zasahovat co nejméně, ale zároveň zachovat zdejší těžbu dřeva, ovšem na oplátku nechat les rozrůst a prosperovat.

12559-6590-1JVzEOkbojZeAIhXErOpUGQ-2-l

*zdroj: appleinsider

 

Dnes nejčtenější

.