Zavřít reklamu

To, čeho jsme se obávali, se nakonec přeci jen dostavilo. Majitelé HomePodu z USA, Austrálie a Velké Británie totiž hlásí jeho první problém. Naštěstí se však nejedná o nic tak závažného, s čím se potýkaly například loňské iPhony. Problém HomePodu totiž spočívá v tom, že na dřevěných površích pod sebou zanechává bílý kruh.

Na problém upozornil jako první portál Wirecutter, jehož redaktoři vypozorovali, že se po pár dnech stání a hraní na jednom místě pod HomePodem tvoří bílý kruh, jehož barvu neovlivní ani barva HomePodu. Bílý kruh je však naštěstí jen dočasná záležitost a lze jí odstranit pouhým otřením a ošetřením nábytku dle rad jeho výrobce. I tak je ale k HomePodu nepříjemným bonusem.

Takto zachytili bílé kruhy pod HomePodem jeho majitelé:

Apple v tom problém nevidí

K celé záležitosti se v průběhu včerejšího večera vyjádřila i sama jablečná společnost, která potvrdila, že tento problém může skutečně u HomePodů na určitých površích nastat. Podle jejího prohlášení se má jednat o vibrační tlumící silikon, který se z chvějícího se HomePodu při přehrávání zvuku nejspíš lehce v miniaturních částečkách uvolňuje a reaguje na lakované dřevo (respektive na nátěr na něm), do kterého se lehce „vpije“. Jak už jsem však psal v odstavci výše, bílý kruh by měl za pár dní zmizet a pokud tomu tak není, lze jej odstranit otěrem.  Jako řešení celého problému pak Apple zákazníky vyzývá, aby své HomePody přemístili na jiné povrchy, které by tímto postižením netrpěly. To však může být pro některé z nich poměrně nepříjemné. Přemístění HomePodu na jiný povrch totiž může být poměrně nechtěným kompromisem, se kterým při nákupu reproduktoru nepočítali. Jelikož však Apple ve své zprávě nenaznačil, zda se jedná o počáteční neduh či bude tento problém přetrvávat po celou dobu používání HomePodu, nejspíš jim nic jiného nezbude.

Těžko můžeme v tuto chvíli říci i to, zda se Apple rozhodne problém řešit více do hloubky a při výrobě dalších HomePodu pozmění své výrobní postupy či nikoliv. Pokud se však chce Apple v tomto odvětví prosadit, dá se podobná změna očekávat. I bílé čmouhy pod reproduktorem na dřevě by totiž mohly být pro některé zákazníky rozhodujícím faktorem, proč si HomePod nekoupit.

[Aktualizováno]: Bílé kruhy nechává HomePod pouze na dřevěném nábytku ošetřeném různými typy olejů. Na jinak ošetřený nábytek silikonový spodek HomePodu s největší pravděpodobností nereaguje. Stále však platí, že jsou kruhy podle Applu odstranitelné a pokud nezmizí samy, stačí na ně použít klasické prostředky na ošetření nábytku.

white ring homepod fb

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.