Zavřít reklamu

Apple-Pay-1Apple se snaží svůj nový platební systém rozšířit co nejvíce to jde. Ač jde o pohodlnou službu, zkušenosti s placením zatím nejsou tak pozitivní. To je dané i tím, že uživatel vlastně vůbec neví, kde se dá pomocí Apple Pay platit. To mají vyřešit nové samolepky, které si může obchodník bezplatně objednat, aby si je poté nalepil ja pokladnu a dveře a tím jasně ukázal, že Apple Pay podporuje.

IMG_0352
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

I my jsme samozřejmě neváhali a nálepky okamžitě objednali. Bohužel dodávka trvala poměrně dlouho, přesně 11 dní, což je na Apple opravdu dlouhá doba. Jestli byl problém u Applu, nebo u dodavatele USPS, nevím. Nálepky každopádně nakonec v pořádku dorazily v kartonové obálce. V té se po rozbalení nachází desky z kvalitního papíru, které jsou celé bílé, až na šedivé logo Applu v levém dolním rohu. Po otevření desek najdeme na levé straně návod, kam je nejlepší nálepky nalepit na skleněné dveře při vstupu do obchodu – nejvhodnější místo je to, kde jsou nálepky, které signalizují podporu různých kreditních karet. Ideální výška je podle Applu 50 palců (127 cm) od země. Na opačné straně stejného návodu je popsán postup, kam by se měly nalepit menší samolepky na registrační pokladnu či pás. Samozřejmostí je podrobné vysvětlení, jak samolepky správně nalepit.

apple pay
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Samotné samolepky přicházejí ve čtyřech velikostech. Ty větší slouží pro nalepení na skleněné dveře a ty menší na registrační pokladnu. Obchodník si tak může vybrat tu správnou velikost. Kromě samolepek Apple k balení přidal i plastovou pomůcku, která slouží pro vyrovnání celého povrchu samolepky při nalepování na skleněné dveře. Nálepky jsou z kvalitního materiálu, aby vydržely veškeré podmínky. Celkově tak jde o jednoduché a stručné balení, které ale má velký potenciál. Fakt, že si uživatel po spatření těchto nálepek může být jistý, že v daném obchodě může platit pomocí Apple Pay, je velmi důležitý.

apple pay
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější