Zavřít reklamu

Bílý jogurt, panthenol, studená sprcha a určitě bych vymyslel další desítky babských rad, jak bojovat se spálením od sluníčka. Mnohem lepší je však spálení zcela předcházet a pokud se sami nedokážete uhlídat nebo máte citlivou pokožku, pak je právě pro vás určena novinka od La Roche-Posay v podobě nálepek My UV PATCH. Jedná se o malou nálepku, kterou nalepíte přímo na kůži a díky aplikaci poté sledujete, jak dlouho je ještě bezpečné se opalovat nebo jak silný krém použít. Nálepka je tenká jako tetování ze žvýkačky, voděodolná a dokonale pružná, díky čemuž ji vůbec nevnímáte. Pojďme se podívat, jak vše funguje a zda vás dokáže ochránit před spálením.

Princip samotné nálepky je velmi jednoduchý- stačí ji totiž jen vzít a nalepit na kůži. Poté použijete speciální aplikaci, pomocí které nascanujete nálepku a zjistíte, jak na tom vaše kůže je a zda je pro vás ještě bezpečné být na slunci, případně jakým prostředkem byste se měli namazat. Nálepka obsahuje různé odstíny modré a bíle barvy, obsahující fotosenzitivní barvivo, jenž díky UV záření mění barvu. Právě barvu nálepky pak scanuje aplikace a pozná tak, jak je na tom i vaše kůže. Zajímavé je, že stejně jako na kůži samotnou, i na nálepku působí ochranné krémy. Když se tedy mažete, namažete si celé tělo včetně nálepky a ta je tak chráněna stejně, jako zbytek těla.

Nálepka vydrží na těle na těle 3-5 dní i při koupání

Samotnou nálepku můžete nosit maximálně pět dní, poté se sice nic zásadního nestane, ale může dojít k zhoršení její funkčnosti, a tak se doporučuje výměna. Po celou dobu si můžete být jisti, že nálepka skutečně drží jako tetování. Moje žena se s ní opalovala, koupala v mořské vodě, v bazénu s chemicky upravenou vodou a držela několik dní bez problémů. Dokonce ani s pocením při cvičení nemá nálepka problém a stále drží. Samotný senzor, tedy nálepka, umožňuje kůži dýchat, a dokonce se vám nestane, že byste po jejím sundání měli na kůži bílý flek, protože se opalujete i pod ní.

Jakmile nálepku nalepíte na místo, které vystavujete slunci, tedy například pokud nejste celý den v plavkách, doporučuje se nalepit ji na hřbet ruky, stačí stáhnout do svého telefonu aplikaci My UV Patch, která je dostupná zdarma pro iOS i Android. Aplikace vás sama vyzve k nascenování nálepky a vyplnění řady informací jako je pohlaví, věk, přirozený odstín kůže nebo například přístup k oblasti, kde se nacházíte. Všechny tyto informace poté aplikace zohledňuje při upozorněních, ve kterých se dozvíte, jak silný prostředek na opalování je nutné použít nebo zda není nejvhodnějším řešením odejít do stínu. Aplikace si sama čas od času vyžádá nascanování nálepky, aby zjistila, jak na tom je vaše kůže a podle toho vám následně dává upozornění. Vždy se dozvíte, jaký prostředek byste měli použít.

Jedná se samozřejmě vždy o doporučení na prostředky od značky La Roche-Posay, ale upřímně řečeno stačí dodržovat UV faktor, který daný produkt obsahuje a nevidím jediný důvod, proč byste jej nemohli nahradit vaši oblíbenou značkou přípravků na opalování. Je tedy v podstatě jedno, jaký produkt použijete, pokud splňuje dostatečný UV index. To, jak často si aplikace vyžádá nascanování nálepky záleží na všem, co jste vyplnili při zadávání vstupních informací a také na místě, kde se aktuálně nacházíte. Podle předpovědi počasí totiž aplikace sama upravuje časová rozmezí mezi jednotlivými kontrolami vaší pokožky.

Nálepka tedy funguje bez jakéhokoli problému samozřejmě jak na slunci, tak při koupání v moři, používání opalovacích krémů, sprejů nebo mastí a samozřejmě snese také tělová mléka nebo různé přípravky určené po opalování. Místo, kde je nálepka aplikována je bezpečně opáleno stejně jako zbytek vašeho těla. Alergická reakce by nastat neměla, jelikož vše bylo testováno a i moje žena, která má velmi citlivou pokožku neměla sebemenší problém. Kůže pod nálepkou nijak nepříjemně nepne a v podstatě ani nevíte že ji máte na sobě.

Pokud víte, že se často spálíte na slunci nebo máte problematickou pokožku, případně se jen bojíte přílišného opalování z jiných zdravotních důvodů, je My UV Patch zajímavou možností, jak se před sluncem chránit. V momentě, kdy vás totiž začne nějaká část těla pálit je již pozdě něco začít řešit. Takto máte jistotu, že své tělo chráníte vždy dostatečně silnou UV ochranou a minimalizujete tak nejen možnost spálení, ale i další zdravotní rizika související s opalováním. Samotné nálepky dodává La Roche-Posay k vybraným produktům na opalování nebo si je můžete koupit také samostatně ve vybraných lékárnách. Cena jedné nálepky je lehce pod sto korun s tím, že vám vydrží 3 až 5 dní.

Související články

Dnes nejčtenější