Zavřít reklamu

very-few-android-cameras-can-match-the-iphone-6-camera
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Apple je často kritizován za počet megapixelů, kterými disponují fotoaparáty nejnovějších iPhonů, které se prodávají za vysoké částky. Ovšem kvalita fotografií z iPhonu je přesto jedna z nejlepších a mnohdy strčí do kapsy i fotografie pořízené z fotoaparátu klidně s dvakrát tak větší hodnotou. Každý výrobce se totiž honí za tím, mít co nejvyšší číslo u kolonky fotoaparát, avšak to sebou přináší i nevýhody. Takový fotoaparát sice dokýže vytvořit fotografii o větších rozměrech, avšak namačkání tolika pixelů sebou do takto malého snímače sebou přináší snížení kvality především při horších světelných podmínkách.

Chytrý patent, který včera Apple získal by však společnosti umožnil ukořistit výhody z obou těchto světů. Tedy nadále ponechat v iPhonu snímač s méně megapixely, avšak fotografie by mohly mít vyšší rozlišení a být kvalitní a to i za horších světelných podmínek.

Tajemství se skrývá v tom, že fotoaparát by pořídil sérii fotografií v opravdu krákém časovém intervalu a pomocí optické stabilizace obrazu, kterou známe z iPhonu 6 Plus, by byla každá fotografie mírně posunuta. Snímky by se poté poskládaly do jednoho a ten by měl vysoké rozlišení bez snížené kvality. Princip kombinování více fotografií do jedné není novinkou, jelikož takto dnes funguje funkce HDR. Co je však nového, je posunutí obrazu na snímači mezi záběry. To však znamená, že tato funkce bude moci být využita pouze u statických fotografií, při natáčení videa tato technologie nemůže být využita.

Samozřejmě není známo, kdy by tato funkce mohla do iPhonů dorazit, avšak vzhledem k rychlému příchodu 4k a 5k v poslední době, by se mohlo takto stát již brzy.

camera
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější