Zavřít reklamu

one plus Mladá čínska firma vyrábajúca známe telefóny OnePlus One má v poslednej dobe plné ruky práce so sťažnosťami, ktoré dostáva od svojich zákazníkov. Užívatelia špičkového smartfónu sa sťažujú hlavne na údajne používané zariadenia, ktoré im mali byť doručené. Taktiež mnoho z ľudí, ktorí si tento telefón kúpili a fanúšikov IT hovorí o tom, že OnePlus nepoužíva krycie sklo Gorilla Glass 3 tak, ako uvádza vo všetkých reklamných materiáloch.

Na fórach spoločnosti OnePlus sa v poslednej dobe objavilo zopár nespokojných zákazníkov, ktorí tvrdia, že im bol dodaný už používaný smartfón OnePlus One. Jeden zo sťažujúcich sa údajne našiel v telefóne fotku predchádzajúceho majiteľa. Avšak po čase sa ukázalo, že dotyčná osoba na fotografii nie je v databázach firmy a ani OnePlus One nikdy nevlastnila. Ako sa teda takáto fotografia dostala do nového zariadenia, je zatiaľ neznáme. V ďalšom prípade použitého smartfónu sa druhý majiteľ sťažoval na fakt, že mu prišiel OnePlus One zabalený tak, akoby už niekto pred ním odlepil a zase zalepil ochrannú pásku na krabici. Tretí zákazník sa sťažoval na to, že jeho smartfón od spoločnosti OnePlus mal okrem ochrannej fólie, akou disponuje každý nový telefón, ešte jednu fóliu nalepenú priamo na displeji. OnePlus však tento prípad obhájil tým, že z dôvodu zvýšenia ochrany nových zariadení, na ne lepí hneď dve ochranné fólie. Spoločnosť vraj kontaktovala svojich zákazníkov, ktorí sa sťažovali na údajné použité zariadenia. Cez e-mail im mala zaslať časovú os každého zariadenia od výroby až k dodaniu, aby bolo viditeľne preukázané, ža za tak krátky časový horizont by nebolo možné, aby tento smartfón používalo viacero ľudí. Spoločnosť sa ďalej nechala počuť, že zatiaľ prijala reklamácie asi od 100 zákazníkov, ktorých zariadenia boli opravené a v súčasnosti ich používajú priamo zamestnanci spoločnosti.

Ďalšou aférou, ktorá mala byť okolo OnePlus One je fakt, že na tomto zariadení údajne nie je použité ochranné sklo Gorilla Glass 3 od firmy Corning.  Sťažujúci sa pritom majú opierať o fakt, že OnePlus nefiguruje na stránkach odberateľov spoločnosti Corning. Avšak mladá čínska firma sa bráni tým, že displeje spolu s krycími sklami dostáva od spoločnosti TPK.

30vdgev

Související články

Dnes nejčtenější

.