Zavřít reklamu

Společnost OnePlus oficiálně představila vlajkovou loď OnePlus 6. Před několika lety nebylo o čínském výrobci smartphonů takřka vůbec slyšet, ovšem jeho produkty se staly natolik oblíbené, že si vybudoval pevné postavení na světovém trhu se smartphony.

OnePlus se u nejnovějšího modelu zaměřil především na rychlost a design. Věnoval velkou pozornost tomu, aby byl OnePlus 6 mnohem lepší než předchozí telefony, které kdy představil. Co takhle porovnat iPhone X a OnePlus 6? Odlišné jsou nejen specifikace. Oba přístroje se liší mnoha způsoby, přičemž oba mají jak přednosti, tak i nedostatky.

OnePlus 6 má co nabídnout

Konektor pro sluchátka

OnePlus 6 disponuje ve spodní části klasickou zdířkou pro sluchátka, kterou však iPhone X nemá. Apple se zbavil tradičního sluchátkového konektoru od modelů iPhone 7. I když je to pro někoho banalita, někdo si právě kvůli absenci 3,5mm jacku nechce koupit novější iPhone.

Čtečka otisků prstů

OnePlus 6 se dá odemknout jak obličejem, tak i otiskem prstů. OnePlus tvrdí, že odemknutí telefonu obličejem je sice velice rychlé a trvá 0,4 sekundy, nicméně odemknutí otiskem prstu přes čtečku, která se nachází na zádech, je mnohem rychlejší, neboť trvá pouze 0,2 sekundy.

Přijatelná cena

Od vydání iPhonu X se mnohokrát propíralo, že se jedná o drahý telefon, přičemž jeho pořizovací cena startuje na 999 dolarech. OnePlus 6 se dá pořídit takřka za poloviční cenu, a to konkrétně za 529 dolarů.

Rychlonabíjení

Současně s OnePlus 6 dostanete i rychlonabíječku, která dokáže nabít zařízení přibližně na 60 % za pouhých 30 minut, aniž by se telefon přehříval, protože příslušné obvody jsou umístěné uvnitř nabíječky. Jablečný telefon sice také nabízí podporu rychlého nabíjení, ale k iPhonu X není dodávána žádná rychlonabíječka. Přestože iPhone X podporuje rychlonabíjení, nedokáže se nabít tak rychle jako OnePlus 6. Markantní rozdíl tu však nenaleznete.

Dual-SIM

Stejně jako většina Android telefonů, tak i OnePlus 6 nabízí dva sloty pro SIM karty, a tak na smartphonu můžete používat dvě SIM karty zároveň. Apple však ještě nikdy nevydal iPhone ve verzi Dual-SIM.

Dá se absence těchto věcí OnePlus prominout?

Voděodolnost

Výroční model iPhone X má certifikaci IP67, což znamená, že je odolný vůči prachu a vodě. OnePlus 6, bohužel, postrádá jakoukoliv IP certifikaci. Čínský výrobce ale uvádí, že přístroj zvládne bez problémů i větší deště.

Bezdrátové nabíjení

OnePlus 6 má sice skleněná záda, avšak nenabízí bezdrátové nabíjení, v čemž má iPhone X navrch. Vlajková loď cupertinské společnosti umožňuje bezdrátové nabíjení prostřednictvím nabíječek s certifikací Qi. Sice bezdrátové nabíjení není tak rychlé jako kabelové, ale je pohodlnější.

Lepší displej

Oba přístroje jsou vybaveny OLED displejem. OnePlus 6 má 6,28palcový displej a iPhone X zase 5,8palcový. V kvalitě displeje je však rozdíl. OnePlus 6 nemá špatný displej, ale iPhone X byl už několikrát vychválen za to, že má nejlepší displej, jaký smartphone může mít. Dokonce podporuje barevné rozsahy HDR10 a DCI-P3, což modelu OnePlus 6 chybí.

Lepší kamera

OnePlus 6 se pyšní stejně jako iPhone X duálním fotoaparátem. Hlavní snímač OnePlus 6 má rozlišení 16 megapixelů, světelnost f/1.7 a optickou stabilizaci, zatímco sekundární snímač má 20 megapixelů a světelnost f/1.7, ale nemá optickou stabilizaci. Sice si nechala společnost OnePlus na kvalitě fotoaparátu záležet, podle všeho však výsledné snímky po kvalitativní stránce neporazí snímky pořízené iPhonem X.

Stereofonní reproduktor

Apple vybavil iPhone X stereo reproduktorem, což OnePlus neudělal.

Jak tedy můžete sami vidět, OnePlus 6 má rozhodně co nabídnout a je navíc za skutečně přijatelnou cenu. Na druhou stranu postrádá pár věcí, které jsou v dnešním mobilním světě považovány takřka za standardy, a běží v něm Android, který nemusí vyhovovat každému.

oneplus-6-iphone-x

 

Dnes nejčtenější

.