Zavřít reklamu

apple_pink_logoSnem každého stážisty na světě je buď pracovat pro advokátní kancelář světového formátu, to v případě když studují práva a nebo pracovat pro některou ze společnosti v Silicon Valley, tedy v údolí, kde se rodí technologie a pracují zde největší mozky na světě v oblasti IT. Poté co jsme zveřejnili informace o platech stážistů, kdy například v Applu si měsíčně odnáší kolem 115 000Kč měsíčně, je na čase podívat se také na další aspekty této práce. Je stáž v Applu odpočinkem, zábavou, dřinou, ponaučením? Tak právě na tyto otázky nám odpoví nejlépe přímo lidé z Applu. Pojďme se tedy podívat na to, jaké to je pracovat pro Apple jako stážista.

„Můžete se podílet na reálném projektu se skutečnými povinnostmi, které mají reálný dopad na výsledky produktu,“ uvedl Nate Sharpe, který pracoval na designu iPodu. „Můžete komunikovat s vlivnými a mocnými lidmi ve společnosti v poměrně častých intervalech a váš názor je ceněn stejně, jako kdyby jste byli zaměstnancem. Bylo to super cool, podílet se na výrobku předtím, než vyšel a vidět kostrbaté podrobnosti minulých produktů, dokonce i některých, které nikdy nevyšly na trh. To samozřejmě platí pouze v rámci vašeho oddělení, protože všechno mimo vaše oddělení je utajeno,“ dodal Sharpe.

„I přesto, že jste téměř klasickým zaměstnancem pokud jde o povinnosti, Apple dělá pro stážisty skvělé akce, jako jsou například interní exkurze do San Francisca, možnost účastnit se iContest, spousty soutěží o úžasné ceny nebo vám například dá jen tak reproduktory. Apple se o vás samozřejmě stará i při ubytování, nejlepší věc na bydlení je to, že nejste sami, ale můžete jej sdílet se třemi dalšími stážisty z celého světa. Je to skvělý způsob jak se naučit porozumět jiným kulturám,“ uvedl Sharpe.

„Pokud je to pro vás důležité, pak Apple nabízí nejvyšší plat, o kterém jsem u stážistů kdy slyšel a proplácí také přesčasy. Panuje zde dobrá nálada a stážisti oceňují zejména fakt, že pracují na reálných projektech. V mém týmu jsme pomáhali s uvedením původního iPhone a dělali jsme také kompletní analýzu hospodářské soutěže v odvětví mobilních telefonů před zahájením prodeje iPhone 3Gs,“ uvedl pro změnu Bob Borchers, který byl také stážistou v Applu. Pokud se chcete stát členem týmu společnosti Apple, pak inzeráty s novými pozicemi najdete přímo zde.

spaceship-campus
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: businessinsider.com

Související články

Dnes nejčtenější