Zavřít reklamu

Apple-in-ChinaČína je neuvěřitelná země která i při komunistickém režimu dokáže využívat veškeré vymoženosti, které ji západní kapitalisté poskytují. Občas se však stane, že tvrdý komunistický režim narazí na kapitalistický vynález, který ačkoli vypadá na první pohled bezpečně a využívá jej celý svět, může v případě komunistického režimu znamenat ohrožení národní bezpečnosti a hrozbu zničení režimu v případě, kdy se k datům z tohoto vynálezu dostanou imperialistické krysy. Přesně do této situace se nyní dostal Apple a jeho iPhone.

Čínská státní televize CCTV označila iPhone americké společnosti Apple za hrozbu národní bezpečnosti a za přístroj, který by mohl vyzradit státní tajemství. Aby toho nebylo málo, zašla televize ještě mnohem dál. Kvůli funkci, která umožňuje zaznamenávat polohu uživatele v určitém čase, se CCTV domnívá, že pokud někdo získá přístup k těmto datům, může zjistit ekonomickou situaci země a dokonce také státní tajemství. Otázkou je, co přesně je tedy státním tajemstvím. Pro CCTV své znepokojení uvedl bezpečnostní analytik Čínské vlády, který je znepokojen funkcí iPhonu pro sběr polohových dat.

CCTV a analytik čínské vlády upozornili na služby, o kterých si můžete více přečíst v článku Víte s čím souhlasíte když zapnete v iOS polohové služby? Mimo jiné se shromažďováním a využíváním vašich dat a také v článku: Frekventovaná místa: vypněte další funkci iOS která vytěžuje baterii, tedy na služby, které má Amnart pochopitelně vypnuté. Prohlášení CCTV nenechalo chladným ani samotný Apple, který se rozhodl okamžitě reagovat prostřednictvím vyjádření svého mluvčího pro agenturu Reuters:

„Oceňujeme snahu CCTV pomoci vzdělávat zákazníky na téma, o kterém si myslíme, že je velice důležité. Chceme však ujistit všechny naše zákazníky v Číně, že máme jasno v tom co děláme a neděláme, pokud jde o soukromí a jejich osobní údaje. Apple nesleduje polohu uživatelů, Apple to nikdy nedělal a nemá v plánu dělat,“ uvedl mluvčí Applu. Čína by si měla uvědomit jaký počet obyvatel této země imperialistická společnost Apple zaměstnává a jakým způsobem ovlivňuje ekonomiku celé země. Pro Apple je samozřejmě Čína extrémně důležitým trhem a se svojí více než miliardou obyvatel je zemí, o kterou si Apple nemůže dovolit přijít, ovšem jak jsme si již v minulosti ověřili, vše má své hranice. Čínu například opustil největší internetový gigant na světě Google, který se již dále nechtěl dohadovat s čínskou vládou.

iOS_7_location_services
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
iOS_7_privacy
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější