Zavřít reklamu

Pretože predaje hudby v iTunes Store dosiahli svoj vrchol, Apple pracuje na ďalších spôsoboch, ako zvýšiť tržby z tohto obchodu. Zdroje pre internetový magazín Billboard potvrdili, že spoločnosť Apple mimo iného zvažuje aj vyvinutie oficiálnej iTunes Store aplikácie pre operačný systém Android, vďaka čomu by Apple mohol získať príjmy aj z tejto platformy. Otázkou však ostáva, ako na jeho ponuku zareagujú samotní používatelia, keďže Google tu prevádzkuje svoj vlastný hudobný obchod Google Play Music.

Dôvodom, prečo chce Apple vstúpiť aj na trh u konkurenčnej platformy je ten, že Android sa dnes nachádza na veľkom množstve telefónov. Množstvo užívateľov Androidu je výrazne väčšie než množstvo užívateľov, ktorí využívajú systém iOS. Ak je informácia pravdivá, aplikácia iTunes pre Android by poskytovala nielen internetový obchod, ale aj streamovaciu službu iTunes Radio, ktorá je dnes dostupná len v systéme iOS 7 a v iTunes 11. Navyše, ak by sa Apple rozhodol predstaviť aplikáciu pre Android, mohol by tak učiniť už na WWDC, ktorá sa odohráva každý rok v lete.

Apple však po boku iTunes aplikácie pre Android navrhuje aj to, že by premenil službu iTunes Radio na on-demand službu, akou je napríklad Spotify alebo Rdio. Jeho plány potvrdili zdroje, ktoré pre Billboard odhalili aj to, že Apple už teraz začína rokovať s vydavateľmi o zmene „správania“ služby iTunes Radio. 9to5mac pre zmenu dávnejšie odhalil, že Apple má v pláne vytvoriť samostatnú iTunes Radio aplikáciu, ktorá by bola oddelená od aplikácie Hudba v systéme iOS 8. Je teda možné, že keď Apple predstaví samostatnú aplikáciu iTunes Radio, po jej boku predstaví aj verziu pre operačný systém Android. Že by Apple mohol vytvoriť aplikácie pre Android, nevylúčil ani samotný Tim Cook: „Apple nemá žiadny náboženský dôvod, prečo by nemal preportovať iOS aplikáciu na Android, pokiaľ by to dávalo zmysel.“

iTunes_radio_app
*Zdroj: billboard.com

Související články

Dnes nejčtenější

.