Zavřít reklamu

Apple dokončil očakávané aktualizácie OS X 10.8.5 Supplemental Update a iTunes 11.1.1, a iba deň po tom, ako Apple rozposlal softvér svojim zamestnancom, rozhodol sa vydať ho pre všetkých užívateľov. Nový update je tak dostupný pre všetkých užívateľov prostredníctvom Mac App Store alebo na oficiálnom webe Applu. Popri významnej aktualizácii softvéru pre Mac spoločnosť vydala aj novú verziu iTunes pre Windows. iTunes 11.1.1 pre Windows je možné získať cez Apple Software Update, a aktualizácia má približne 99,3MB.

Apple odporúča nainštalovať Supplemental Update pre všetkých užívateľov terajšieho OS X 10.8.5. Samotný zoznam zmien sa nijak nezmenil oproti internej verzii, a preto aktualizácie prinášajú nasledujúce zmeny:

OS X 10.8.5 Supplemental Update:

  • Rieši problém, ktorý bránil niektorým aplikáciám využívať FaceTime HD kameru na MacBook Air (mid-2013)
  • Opravuje chybu, ktorá mohla odpájať externé disky po tom, ako počítač prejde do režimu spánku
  • Rieši problém, kvôli ktorému mohlo HDMI audio prestať fungovať po tom, ako bol počítač zapnutý z režimu spánku
  • Rieši problém s kompatibilitou niektorých USB Bluetooth adaptérov

iTunes 11.1.1:

  • Update rieši problém s chybným zobrazovaním iTunes Extras, problém so zmazanými podcastami a zvyšuje stabilitu

Popri týchto aktualizáciách sa Apple zároveň rozhodol prepísať doterajšie verzie update OS X 10.8.5 na svojich serveroch, a od dnešnej doby sú tak v jeho ponuke obsiahnuté aktualizované verzie s nainštalovaným Supplemental Update. Inovovaný update je možné stiahnuť v nasledujúcich dvoch odkazoch:

Související články

Dnes nejčtenější

.