Zavřít reklamu

Okrem blížiaceho sa vydania FIFA 14 pre konzoly a PC sa spoločnosť EA rozhodla vydať free-2-play verziu hry aj na iTunes App Store, a tak majú fanúšikovia známej futbalovej verzie možnosť zahrať si hru už na svojich telefónoch. Nová FIFA si dáva záležať snáď na všetkých aspektoch, a tak sa pokračovanie na rok 2014 oblieklo aj do novšieho grafického kabátu. FIFA 14 ale nie je iba o grafike, a okrem toho, že je dostupná úplne zadarmo, môže sa pochváliť aj niekoľkými zásadnými vlastnosťami.

FIFA 14 predovšetkým ponúka Touch Flow, nový, intuitívny spôsob ovládania, pri ktorom stačí hru ovládať známymi gestami. Hra sa tiež môže pochváliť tým, že ponúka viac ako 600 licencovaných tímov, 16 000 futbalistov, a 33 rôznych líg, ktoré sa môžu odohrávať na 34 svetových štadiónoch. Samozrejmosťou je tiež možnosť vybudovať si vlastný futbalový tím, a veľkou zaujímavosťou je funkcia Match Day. Jedná sa vpodstate o online službu, ktorá má za cieľ sledovať aktuálnu situáciu vo svete futbalu, a významné udalosti bude pretvárať do hry. Táto vlastnosť sa netýka len výsledkov zápasov, ale aj zdravotného stavu hráčov, čím sa táto hra môže stať zaujímavejšia. Pretože sa jedná o free-2-play titul, nechýbajú tu ani mikrotransakcie. Najvýznamnejšou pritom je balíček Premium Unlock za 4,49€, ktorý odblokuje ďalšie tri herné režimy – Manager, Tournament a Kick Off.

Samotná hra vyžaduje iPhone 4, iPad 2 alebo novší, vyžaduje minimálne operačný systém iOS 5.0 a vyžaduje minimálne 1,3GB voľného miesta na prístroji.

Související články

Dnes nejčtenější

.