Zavřít reklamu

Kniha Haunted Empire: Apple After Steve Jobs patrí k najočakávanejším knihám o Appli. Ako sa dá napovedať už zo samotného názvu, kniha sa zaoberá tým, čo môžeme a nemusíme čakať od Applu v budúcnosti, v ktorej už nefiguruje Steve Jobs. Zahraničný server Business Insider zverejnil krátky odsek z tejto knihy, ktorý nám pre zmenu odhalil, že už samotný Steve Jobs v minulosti zavrhol myšlienku, že Apple vyvinie vlastný plnohodnotný televízor.

Autor Yukari Kane v knihe spomína, že Steve Jobs jednoducho na otázku, či Apple pripravuje televízor, odpovedal „Nie“. Trh s televízormi je podľa neho hrozný, keďže obrat výrobcov televízorov je podľa neho zlý a marže nie sú také, aké by mali byť. Jeho tvrdenie je však celkom opodstatnené, keďže zatiaľ čo ľudia menia svoje telefóny v priemere každé 2 roky, pri televízoroch to je priemerne 8 rokov. Ale aj napriek tomu, že Apple podľa Jobsa nebude vyrábať vlastné televízory, Jobs mal záujem o ovládnutie obývačiek, no sám uznával, že na to ešte nie je ten pravý čas a Apple TV ostane zatiaľ len hobby produktom. Ako to však vyzerá, ten pravý čas nastane v priebehu tohto roka. Ak sú špekulácie pravdivé, Apple by mal tento rok predstaviť novú Apple TV s App Store a dokonca aj so zabudovaným WiFi routerom.

Médiá však majú voči vtedajšiemu tvrdeniu Steva Jobsa svoj vlastný názor. Je treba brať do úvahy, že Steve Jobs v roku 2003 prehlásil, že Apple nevidí žiadny význam vo vyrábaní telefónov, tabletov či PDA. O štyri roky neskôr však Steve Jobs predstavil iPhone a v roku 2010 pre zmenu iPad. Netreba sa preto čudovať, že niektoré médiá aj napriek Jobsovmu tvrdeniu očakávajú, že Apple skutočne v budúcnosti predstaví svoj vlastný televízor, aby konkuroval dnešným výrobcom, medzi ktorých patrí Samsung, LG a mnohí ďalší. Business Insider vo svojom článku tiež zmienil aj zaujímavosť z času pri predstavení iPad 2. Steve Jobs bol v tej dobe ťažko chorý a bolo to poznať aj na stretnutí s vedením spoločnosti. Pretože sa drvivá väčšina otázok týkala nového krytu Smart Cover, Steve Jobs to nezniesol a zlostne zmenil tému slovami: „Už dosť o sk*****om kryte! Môžeme sa rozprávať o iPade?“

apple-tv-1
*Zdroj: Business Insider

Související články

Dnes nejčtenější

.