Zavřít reklamu

Kickstarter je stránka, na ktorej môže bežný človek podporiť nejakú Startup spoločnosť určitou čiastkou peňazí. Z času na čas sa na tejto stránke objaví tiež aj nejaký tuzemský projekt. Rovnako tomu bolo aj v týchto dňoch, keď sa na serveroch Kickstarteru objavila česká hra Kingdom Come: Deliverance. Vidno, že sa na hre podieľali „zlaté české ručičky“, keďže jej autorom sa podarilo vyzbierať požadovanú čiastku 300 000 libier v rekordne krátkom čase. Na vývoj hry je možné prispievať ešte ďalších 24 dní, čo znamená, že výsledná čiastka určite narastie.

Kingdom Come: Deliverance je RPG hra s rozsiahlym otvoreným svetom, ktorá vzniká v pražskom nezávislom štúdiu Warhorse. Warhorse je ďalším štúdiom českého herného grafika a scenáristu Dana Vávru, ktorý sa preslávil hrami Mafia: The City of Lost Heaven a Mafia II, a zároveň sa podieľal na hre Hidden & Dangerous. Najnovší projekt sa odohráva v stredovekom Česku, kde nenájdeme síce žiadnych škriatkov alebo drakov, ale stretneme sa tu s realistickým spracovaním histórie. O hru je už teraz veľký záujem, keďže do tejto chvíle sa vývojárom podarilo vyzbierať 466 587 libier od viac ako 15 000 investorov. Na vývoji hry sa podieľa 35 tvorcov, ktorým pomohol súkromný investor čiastkou 1,5 milióna dolárov.

Podľa vývojárov sa môžeme tešiť na skutočne výnimočnú hru. Dan Vávra tvrdí, že Kingdom Come: Deliverance ponúkne slobodu Skyrimu, rozprávanie príbehu ako v Zaklínačovi, možnosti ako v Mount & Blade a náročné súboje ako v Dark Souls. Hra sa bude hrať z pohľadu prvej osoby a tak si môžete vychutnať bojovanie s lukom, mečom a to aj počas jazdy na koni. Aby hra nevyzerala ako spred 10 rokov, vývojári používajú grafický engine CryEngine. Podľa popisu na Kickstarteri by sa mala hra objaviť v treťom štvrťroku 2015 na PC, Mac-u a na Linuxe. Rovnako sa plánuje aj verzia pre Xbox One a PS4, tie však prídu na trh pravdepodobne o niečo neskôr. Príbeh tejto hry bude rozdelený do troch častí a autori garantujú celkovo 70 hodín herného zážitku. Časti budú vychádzať postupne, pričom prvá nesie pomenovanie Act I a jej gameplay bude trvať zhruba 30 hodín. Pokiaľ chcete hru aspoň v digitálnej verzii, na Kickstarteri vám stačí investovať 18€. V prípade, že investujete 24€ a viac, získate krabicovú verziu a rôzne bonusy v závislosti od výšky investície.

Související články

Dnes nejčtenější