Zavřít reklamu

Na největším aukčním serveru světa eBay se objevila další kuriozita ze světa Applu. Tentokrát se začal dražit prototyp původního iPhone, který v roce 2007 představil sám Steve Jobs. Jak se zdá z fotografií, je přístroj ve vynikajícím stavu, což je samo o sobě poměrně raritní, ještě raritnější je však fakt, že prototyp lze spustit a zapnout některé interní diagnostiky.

Speciální software určený k testování zařízení spolu s vyrytými informacemi o síle signálu je skutečně velkou vzácností. Pokud se totiž občas nějaký prototyp v aukci objeví, většinou je silně poškozen a téměř nikdy jej není možné zapnout, o poškození se pak ve většině případů postaral sám Apple, který testovací přístroje před vyhozením záměrně poškozuje.

Je otázkou, zda Apple aukci jako již několikrát v minulosti nezablokuje, podobné zařízení jsou totiž majetkem společnosti a ta na ně má pochopitelně nárok. Zajímavostí je také popis v diagnostice zařízení, který ukazuje operační systém označený jako OS X, přitom první iPhone měl software označený jako iPhone OS, až později se objevilo označení iOS. Prototyp byl nakonec prodán za cenu 1499$.

iphone_prototype_operator
iphone_prototype_signal

Dnes nejčtenější

.