Zavřít reklamu

Společnost Apple nepatří mezi ty, které by snesly ve svých obchodech nebo na internetových stránkách zmínky o ostatních společnostech. Jedinou výjimkou je v podstatě nadace (RED), kterou založil zpěvák Bono. Tu Apple podporuje nejen speciálními produkty z edice PRODUCT (RED), ale také v posledních dvou letech dne 1. 12. 2013 mění vzhled vybraných obchodů Apple Store a přidává na oficiální webové stránky apple.com odkaz na nadaci (RED) ve formě banneru. Apple podobnou akci dělá již třetím rokem a snaží se tak pomoci obětem viru HIV. Právě 1. 12. tedy máte možnost ve vybraných Apple Store obchodech například v USA a Velké Británii vidět loga Apple přebarvena na červenou barvu, typickou pro nadaci RED. Nadace (RED) pak dodává následující.

Každý den se narodí 900 dětí s HIV. (RED) spolupracuje se společnostmi jako je Apple aby vznikla generace bez AIDS pomocí produktů s označením (PRODUCT) RED. Procento z hrubého zisku z prodeje těchto produktů jde do světového fondu na pomoc v boji proti AIDS v Africe. Od založení (PRODUCT) RED přinesla organizace více než 215 milionů dolarů do globálního fondu, z nichž více než 65 milionů dolarů pochází od samotného Applu. Můžete napomoci, aby dopad AIDS nebyl takový jako nyní tím, že si koupíte (PRODUCT) RED příslušenství pro iPhone a iPad nebo takto označený iPod.

apple_product_red_banner

Apple prodává několik vybraných produktů včetně iPodů, které jsou označeny jako (PRODUCT) RED a jejichž koupí přispějete na boj s HIV v Africe. Apple a další společnosti, které tyto produkty prodávají je označují typickou červenou barvou, kterou nese v logu také světoznámá organizace.

apple_world_aids_day_2013

*Zdroj fotografie: macrumors.com

Související články

Dnes nejčtenější

.