Zavřít reklamu

iPhone 6s (RED) Leather CaseV roku 2006 Apple odštartoval jednu z najdlhšie trvajúcich spoluprác. V tom roku totiž začala kalifornská spoločnosť predávať prvé produkty v edícii (RED), ktoré mali charitatívny význam. Kým vy ste zaplatili za produkt rovnakú cenu ako za bežný model, kúpením produktu (RED) ste prispeli na boj proti malárii, AIDS a tuberkulóze v Afrike. Za tých 10 rokov sa podarilo vyzbierať viac ako 350 miliónov dolárov, čo len dokazuje, že fanúšikovia Applu majú tiež záujem pomáhať svetu. Lenže nešlo o nápad Applu a nebyť toho, že je Bono dobrý kamarát Jonyho Iva a ten bol pre zmenu dobrým kamarátom Steva Jobsa, k spolupráci by zrejme nikdy nedošlo.

Spolupráca sa nakoniec Jobsovi zapáčila, aj keď spočiatku s ňou mal niekoľko problémov. Vadilo mu predovšetkým, že (RED) mal mať svoje logo na iPode v pozícii, kde sa nachádzalo logo iPodu, ale neskôr to už tak veľký problém nebol. Steve však naďalej dohliadal na dizajn iPodov, ktoré boli určené na charitatívne účely. Partnerstvo si (RED) a Apple udržali aj po Jobsovej smrti v roku 2011 a aj napriek nešťastiu spoločnosť naďalej predáva produkty, s ktorými pomáhate tým, ktorí to potrebujú.

V roku 2014 potom Jony Ive spojil sily s Marcom Newsonom a spoločne vytvorili niekoľko produktov určených do aukcie (RED), kde boli produkty vydražené za 13 miliónov dolárov, vrátane červeného Macu Pro alebo špeciálneho fotoaparátu Leica, ktorý sa vydražil za 1,8 milióna dolárov. Celkovo tak možno usúdiť, že akcia bola úspešná a Apple výrazne, aj keď nepriamo, ďalej pomohol k riešeniu problému. Radosť zo spolupráce medzi Applom a (RED) má aj Jonathan Ive. Na otázku, či si myslí, že RED ovplyvnil, ako spoločnosti vnímajú sociálnu zodpovednosť, odpovedal veľmi osobitým štýlom: „Ako sa cíti matka, ktorá vie, že jej dcéra je nažive, ma zaujíma oveľa viac, než či to malo vplyv na iné spoločnosti. Prvá vec, ktorá ma zaujala je sila a škaredosť problému, ktorému by sa ľudia bežne otočili chrbom. Páči sa mi, že ho Bono uvidel ako problém, ktorý treba vyriešiť.“

Apple (RED) Web

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.