Zavřít reklamu

Po súdnom spore, na ktorom Apple žiadal navýšenie pokuty pre Samsung, sa právnik Samsungu ozval so zaujímavou námietkou. Ako uviedol jeden z právnikov juhokórejskej spoločnosti, právnik spoločnosti Apple, Harold McElhinny, mal mať rasistickú pripomienku na súde, vďaka čomu si Bill Price zo Samsungu myslí, že sa jednalo o rasový útok na Samsung, spoločnosť z Južnej Kórei.

Ako uvádza právnik Samsungu Bill Price, McElhinny mal na súde spomenúť istý zážitok zo svojho detstva. Podľa Pricea mal právnik prehlásiť, že v detstve sledoval televíziu na produktoch Americkej výroby, a pretože si nechránili svoje intelektuálne vlastníctvo, dnes už títo výrobcovia neexistujú. Bill Price pritom pokladá za rasistické to, že právnik Applu zdôraznil vo svojom prejave USA a Americké spoločnosti, vďaka čomu nadobudol pocit, že tým chce naznačiť svoj názor voči ostatným krajinám sveta a výrobcom z týchto krajín.

Iný právnik Applu, Bill Lee, si však nemyslí, že by bol jeho kolega rasista: „Sám som aziat a nemyslím si to (že by mal McElhinny rasistický prejav),“ pričom si myslí, že jeho kolega chcel jednoducho vyzdvihnúť dôležitosť chránenia intelektuálneho vlastníctva. To, že názor nemal žiadny rasistický podtón, obhajuje aj samotný McElhinny: „Nepovedal som ani jedno slovo o rasách a už vôbec som nepovedal nič o aziatoch.“ Sudkyňa Lucy Koh, ktorá má niekoľkoročný súdny spor na starosti, jednoducho uviedla, že právnici nesmú obhajovať svoju stranu tým, že budú obhajovať svoje osobne názory, predsudky alebo sympatie.

  • Čtěte také: Samsung Galaxy S4″ href=“https://www.letemsvetemapplem.eu/2013/05/23/recenze-samsung-galaxy-s4/“ rel=“bookmark“>Recenze Samsung Galaxy S4

iPhone_vs_Samsung
*Zdroj: Bloomberg

Související články

Dnes nejčtenější

.