Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že se Apple soudních bitev nebojí a svou pravdu se snaží obhajovat co to jen jde. Čas od času se však i tomuto technologickému gigantovi stane, že jsou jeho žaloby soudem smeteny ze stolu. To je i případ nedávné soudní bitvy mezi s majitelem neautorizovaného servisu iPhonů v Norsku a Applem.

Podle dostupných informací se celý spor točil okolo malé norské opravny, která využívala k opravám iPhonů komponenty z Asie. Jednu z dodávek komponentů, konkrétně 64 displejů pro iPhone 6 a 6s, však zabavili na hranicích norští celníci s tím, že se jedná o padělky originálů Applu a celý případ jablečné společnosti okamžitě nahlásili. Jelikož se však podle majitele servisu o padělky nejednalo, protože tyto displeje neporušovaly žádné ochranné známky Applu, rozhodl se s Applem bojovat.

Jablečná společnost zaslala majiteli servisu okamžitě po nahlášení problému dopis, ve kterém ho žádala o doložení spousty dokumentů a později i o uhrazení pokuty ve výši 3566 dolarů. Pokud by majitel tuto částku uhradil a poslech i další pokyny Applu, k soudu by nedošlo. Majitel servisu se však rozhodl Applu postavit a soudce, který celý spor nakonec dostal za úkol vyřešit, se mu podařilo přesvědčit, že se o padělané díly nejedná. Údajně se totiž mělo jednat o nevyhovující displeje Applu, které se některému z asijských výrobců podařilo získat, opravit do potřebné kvality a prodávat za nižší ceny. Veškerá loga však měla být skryta.

Ačkoliv je vítězství pro Nora velmi povzbuzující, není pochyb o tom, že vyhráno ještě zdaleka nemá. Apple se totiž u soudů velmi často odvolává a je tedy možné, že k tomuto kroku přistoupí i nyní. Jasno budeme mít v následujících dnech, kdy se k celému případu právníci Applu, kterých bylo jen pro tento spor najato hned 5, vyjádří.

Apple Court fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější