iStores.sk
iStores.sk

Apple prohrál soud s norskou opravnou iPhonů, nepomohlo mu ani 5 právníků

Není žádným tajemstvím, že se Apple soudních bitev nebojí a svou pravdu se snaží obhajovat co to jen jde. Čas od času se však i tomuto technologickému gigantovi stane, že jsou jeho žaloby soudem smeteny ze stolu. To je i případ nedávné soudní bitvy mezi s majitelem neautorizovaného servisu iPhonů v Norsku a Applem.

Podle dostupných informací se celý spor točil okolo malé norské opravny, která využívala k opravám iPhonů komponenty z Asie. Jednu z dodávek komponentů, konkrétně 64 displejů pro iPhone 6 a 6s, však zabavili na hranicích norští celníci s tím, že se jedná o padělky originálů Applu a celý případ jablečné společnosti okamžitě nahlásili. Jelikož se však podle majitele servisu o padělky nejednalo, protože tyto displeje neporušovaly žádné ochranné známky Applu, rozhodl se s Applem bojovat.

Jablečná společnost zaslala majiteli servisu okamžitě po nahlášení problému dopis, ve kterém ho žádala o doložení spousty dokumentů a později i o uhrazení pokuty ve výši 3566 dolarů. Pokud by majitel tuto částku uhradil a poslech i další pokyny Applu, k soudu by nedošlo. Majitel servisu se však rozhodl Applu postavit a soudce, který celý spor nakonec dostal za úkol vyřešit, se mu podařilo přesvědčit, že se o padělané díly nejedná. Údajně se totiž mělo jednat o nevyhovující displeje Applu, které se některému z asijských výrobců podařilo získat, opravit do potřebné kvality a prodávat za nižší ceny. Veškerá loga však měla být skryta.

Ačkoliv je vítězství pro Nora velmi povzbuzující, není pochyb o tom, že vyhráno ještě zdaleka nemá. Apple se totiž u soudů velmi často odvolává a je tedy možné, že k tomuto kroku přistoupí i nyní. Jasno budeme mít v následujících dnech, kdy se k celému případu právníci Applu, kterých bylo jen pro tento spor najato hned 5, vyjádří.

Leitz
Vstoupit do diskuze (3)

Diskuze

  nechapu co je apple do toho co neautorizovany servis montuje do jejich telefonu .. Ja si snad s mým iphone mužu nakladat jak chci klidně i neoriginální dily. Zvlašt pokud se jedna o produkt na který již není zaruka

  Očividně jste nepochopil článek. Tady se jedná o údajně padělané díly, které na sebe mají značku Applu.

  Já myslím, že Applu jde o to, aby mu ostatní neházeli na hlavu problémy neoriginálních dílů. Pokud někomu vzplane neoriginální baterie, tak novináři napíšou „IPHONE HOŘEL!“. A nikdy už se nedozvíme, že za to Apple nemohl.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek