Zavřít reklamu

Apple pozval na oficiální představení skutečně jen velmi úzký počet amerických, převážně technologických médií, jejichž zástupci měli po skončení eventu možnost vyzkoušet si iPhone 5S a iPhone 5C takříkajíc na vlastní kůži. Zřejmě nejdelší video se podařilo z prvního seznámení s iPhone 5S pořídit zástupcům serveru SlashGear. Video prezentuje všechny nové funkce a můžete se na něj podívat přímo v tomto článku. Svůj názor však již stihla zveřejnit také dvojice serverů, konkrétně The Verge a TechCrunch. Pojďme se tedy podívat co říkají redaktoři těchto serverů na iPhone 5S poté, co si jej mohli vyzkoušet na vlastní kuži.

The Verge
Hlavní rozdíl mezi iPhone 5 a iPhone 5S je v prstenu kolem tlačítka Home Button a v trochu větším blesku, kterým iPhone 5S disponuje vzhledem k tomu, že nabízí duální blesk. Zlatá barva vypadá mnohem lépe na vlastní oči než na fotografiích a barvy Space Gray a Silver jsou hodně podobné těm, které nabízel iPhone 5 jako White a Black. Tlačítko Home Button které je nově pokryté safírem není tak prohloubené jako u předchozích modelů, ale stále má pěkný nádech a pohodlně se ovládá. Odemknutí telefonu pomocí snímače otisků prstů je skutečně velmi rychlé, i když jsme se na odemykání mohli pouze podívat a neměli jsme možnost vyzkoušet to na našich otiscích. Vše je skutečně rychlé a plynule, i když animace v iOS 7 jsou na náš vkus zatím pomalejší, než by mohli být. Největší rozdíl mezi iPhone 5 a iPhone 5S u iOS 7 jsme mohli sledovat při používání, zejména pak při scrollování v mobilní verzi internetového prohlížeče Safari.

TechCrunch
Server TechCrunch poznamenal, že iPhone 5S umožňuje přidat otisky až pěti osob do paměti senzoru otisků prstů, kterým je poté umožněno používat jednotlivé funkce telefonu, které vyžadují přístup pomocí autorizace heslem nebo otiskem prstů. Pro otisk prstů je možné použít ukazováček nebo palec. Prvotní nastavení vašich otisků trvá asi 30 vteřin ale poté je již samotná identifikace skutečně velmi rychlá, otisky dokáže telefon rozpoznat velmi spolehlivě a ty, kteří nebyli přidáni do systému skutečně rozeznal a nepovolil jim přístup.

Související články

Dnes nejčtenější