Zavřít reklamu

Aj keď je viac než isté, že Apple tento rok predstaví nový model telefónu iPhone, ešte stále nevieme, aký bude presný dátum jeho vydania. Dave Smith zo spravodajského portálu International Business Times však už dnes zverejnil dátumy, v ktorých očakáva jednak predstavenie nového telefónu, a jednak aj jeho samotné vydanie. Podľa toho, že Apple už v týchto dňoch zahájil masovú produkciu budúceho telefónu, je možné, že od ohlásenia budúcej generácie iPhone nás delí už iba 12 týždňov.

Smith pritom očakáva, že nový telefón by sa mal začať predávať v takmer tom istom čase ako iPhone 5, teda by sme sa mohli dočkať dátumu 20. septembra / září. Verejná verzia operačného systému iOS 7 by sa pritom mala dostať na verejnosť už o dva dni skôr, teda 18. septembra, vďaka čomu by aj on vyšiel presne 100 dní po predstavení, ako tomu bolo minulý rok v prípade iOS 6. Redaktor sa odvoláva práve na tieto fakty, a pretože si Apple zväčša zachováva svoju numerológiu, nie je vylúčené, že budúcnosť bude vyzerať práve takto. Ako na tom ale bude Apple so svojim lacnejším iPhone, iPhone Light? Aby Apple predišiel veľkým radom v obchodoch Apple Store, podľa Smitha by mal Apple spustiť predaj plastového iPhone až o jeden či dva týždne neskôr, a teda by sme sa mohli stretnúť s dátumom vydania 27. septembra / září, respektíve 4. októbra / října.

Ďalším dôvodom, prečo by mal Apple rozdeliť dátumy vydania iPhone 5S a iPhone Light je ten, aby Apple mohol spraviť priestor pre predstavenie ďalších produktov, menovite iPadu 5. generácie, iPadu mini s Retina displejom, a možno sa stretneme aj s budúcou Apple TV a hodinkami iWatch, aby Apple zaplavil vianočný trh. Novú verziu Apple TV očakáva aj Google, ktorý práve pre tento dôvod pripravuje vlastnú hernú konzolu. Google očakáva, že budúca generácia Apple TV ponúkne podporu hier a tým pádom dá ďalší dôvod, prečo sa rozhodol do rozhrania iOS 7 obsiahnuť API pre herné ovládače.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem
*Zdroj: Forbes

 

Související články

Dnes nejčtenější