Zavřít reklamu

Videli sme už mnoho konceptov inteligentných hodiniek iWatch od spoločnosti Apple, avšak tento je podľa môjho názoru práve ten najvydarenejší. Koncept veľmi príjemne spája koncept elektroniky a klasických náramkových hodiniek, čím znázorňuje pomerne vysoký level elegancie a luxusu. Autori konceptu od hodiniek očakávajú, že Apple k ním ponúkne polyeuretánový remienok, podobný ako dnes používa u obalov Smart Cover pre iPad a iPad mini. Dizajn hodiniek iWatch je postavený na báze Skagen Leather Classic.

V spodnej časti hodiniek si môžeme všimnúť miniatúrne bodky, ktoré predstavujú reproduktor a mikrofón, ktorý poslúži k vykonávaniu FaceTime hovorov. To konieckoncov vysvetľuje fotoaparát v hornej časti hodiniek. Vďaka reproduktoru máme možnosť nielen počuť osobu na druhej strane hovoru, ale zároveň nás môžu vďaka nemu hodinky upozorniť na udalosť v kalendári alebo na novú SMS. Tak ako každé hodinky, tak aj na týchto nájdeme kolieska. Tie však nebudú slúžiť iba na manuálne nastavenie času, ale aj na reguláciu hlasitosti, jasu obrazovky, alebo ku skrolovaniu v texte. novodobé hodinky budú obsahovať Retina displej a operačný systém iOS 7, autori konceptu však tvrdia, že v pokojnom režime by hodinky využívali e-ink displej ukrytý pod LCD panelom.

Podobne ako u najnovšieho iPod nano, aj hodinky iWatch by menili farbu pozadia podľa toho, ako vyzerá exteriér zariadenia. To znamená, že ak si kúpite iWatch s čiernym remienkom, budete mať čierne pozadie, a ak si kúpite iWatch s červeným remienkom, budete mať červené pozadie. Tento efekt by bol veľmi príjemný a vrámci konceptu hodiniek vyzerá veľmi zaujímavo. Autori konceptu prebrali interface z iOS 7, a tak musím uznať, že hodiny a kompas vyzerajú na obrazovke hodiniek dokonale. Veľmi pekne pôsobia aj ďalšie aplikácie, ktoré tu autori prezentujú – kalendár, Siri a počasie tu pôsobia naozaj pekne a moderne. Ako som vravel predtým, hodinky obsahujú aj asistentku Siri, a tak môže byť ovládanie hodiniek ešte jednoduchšie. Nakoniec, pokiaľ máte rad štandardné, ale luxusné hodinky, určite navštívte náš Men’s Magazine. Obrázok sa po kliknutí zväčší:

iwatch-mockup

*Zdroj: The Verge

Související články

Dnes nejčtenější

.