Zavřít reklamu

Už je to viac ako rok, čo sa spoločnosť Nike rozhodla uviesť do predaja svoj digitálny náramok Nike+ FuelBand, ktorý je možné používať s určitými modelmi prehrávačov iPod a telefónmi iPhone. Práve preto sa objavujú na internete prvé špekulácie či nepotvrdené informácie o novej, budúcej generácii náramku FuelBand, ktorý je jedným z viacerých produktov série Nike+, ku ktorej patria aj napríklad produkty SportBandSmartWatch GPS. Nové informácie vravia o tom, že ďalšia generácia Nike+ FuelBand by mala oproti terajšej priniesť množstvo nových funkcií.

Podľa doterajších informácií by mala nová generácia náramku FuelBand obsahovať až štyri nové, kľúčové vlastnosti. Hneď na úvod sa bude jednať o vstavaný merač krvného tepu, ako aj použitie novšieho, kvalitnejšieho displeju, ktorého primárnou vlastnosťou bude rýchlejšie zobrazovanie údajov. Výraznej aktualizácie sa dočká aj výdrž batérie, keďže u nového modelu sa spoločnosť rozhodla použiť energeticky úspornú technológiu Bluetooth 4.0, s ktorou bude možné používať náramok dlhšie. Zahraničný server pritom tvrdí, že sa jedná o exkluzívne informácie priamo od zdrojov vo vnútri spoločnosti Nike.

Podľa nich dokonca spoločnosť už dnes testuje prvé prototypy priamo na verejnosti, avšak snaží sa testovanie utajiť tým, že aktuálne modely využívajú šasi svojho predchodcu. Jedná sa teda o podobný krycí manéver, aký použil pred tromi rokmi Apple u iPhone 4, avšak v jeho prípade sa telefón podarilo aj tak odhaliť, keďže pracovník spoločnosti zabudol svoj telefón v bare. Nový FuelBand by mal údajne začať vďaka Bluetooth 4.0 automaticky synchronizovať dáta bez zásahu používateľa, no v tomto prípade sa bude jednať o dodatočnú funkciu, ktorú je možné kedykoľvek deaktivovať. Prekvapením pre vývojárov by mala byť podpora akcelerometru v API, vďaka ktorej budú môcť vývojári vyvíjať vlastné hry či aplikácie, ktoré bude možné ovládať prostredníctvom FuelBand. Príkladom môže byť napríklad závodná hra Real Racing 3, ktorú by takýmto spôsobom bolo možné ovládať jednoducho pohybovaním ruky.

Nakoniec sa objavila správa, podľa ktorej by mal Nike predsa len vyvíjať svoju vlastnú FuelBand aplikáciu pre Android, a teda už pre využívanie náramku nebude potrebné vlastniť iPhone alebo iPod. Poslednou veľkou feature nového FuelBandu by mala byť možnosť skontrolovať stav batérie priamo na náramku.

nike-fuelband

*Zdroj: Gear Live

Související články

Dnes nejčtenější