Zavřít reklamu

Google mimo jiné na dnešní konferenci představil nové Google Maps pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS. Nové mapy budou tedy dostupné nejen jako exkluzivita pro uživatele operačního systému od Google, ale také pro ty, kteří preferují iOS od Applu. Mapy přináší zcela nový vzhled a zážitek z jejich používání. Společnosti jako je například Starbucks nebo Mcdonald, které mají pobočky téměř na každém rohu budou mít nové možnosti, jak pohodlněji navést své zákazníky přímo k nim.

Hlavní vývojář a manažer zodpovědný za Google Maps Bernard Seefeld prezentoval Google Maps jako Mapy vytvořené pro vás, tedy pro uživatele. Další verze tohoto software od Google bude jednoduší, více přizpůsobená vašim potřebám a dokonalejší uvedl Seefeld. Bohužel jsme se z jeho úst nedozvěděli, kdy bude novinka uvedena pro mobilní telefony, ovšem pro tablety bude dostupná již později během dnešního dne, tedy v našem časovém pásmu zítra v časných ranních hodinách. Tato informace je však otazná, protože se již nyní objevují spekulace o tom ,že nejprve budou mít možnost nové mapy používat účastníci konference a tato informace byla míněna pouze pro ně, nikoli pro veřejnost.

Jako téměř u každého produktu v poslední době, i tentokrát se dočkáme takzvané inteligentní nápovědy, která vás automaticky upozorní na místa jenž se vám mohou líbit ve vašem okolí. Pokud tedy pravidelně chodíte na zříceniny hradů, během vašich cest vás mapa automaticky upozorní na další podobná místa ve vašem okolí, to stejné nabídne samozřejmě také u obchodů a provozoven vašich oblíbených podniků. Pokud se navíc připojíte k sociálním sítím, budete mít možnost využívat také doporučení vašich přátel. Rozhodnete-li se například navštívit Paříž, ve které již vaši kamarádi z Google+ byli, automaticky se zobrazí místa, která ohodnotili jako místa vhodná pro návštěvu. K těmto místům vás navíc navigace v Google Maps inteligentně navede. Všechny ulice kromě zvolené trasy zmizí z mapy a vy tak uvidíte jen svoji trasu a cíl. Samozřejmě se do vybraných objektů můžete podívat a to nejen z venku ve 3D, ale také zevnitř.

Google upozorňuje na to, že každý uživatel uvidí v podstatě vlastní mapu, ve které najde vše co jej zajímá. To znamená, že pokud chodíte pouze do Green Tree Coffe, neuvidíte kavárny Starbucks, dokud je nevyhledáte. Naopak váš kamarád preferující Starbucks zase neuvidí jiné kavárny. Google také přinese nové rozhraní Google Earth přímo do WebGL Google Maps, díky čemuž se v menším prostoru zobrazí více důležitých informací.

Největší výhodou pro každého dobrodruha, který nejprve vše probádá na Google maps jsou 3D satelitní snímky, které byly dříve k dispozici pouze jako součást Google Earth. Nyní jsou začleněny do online verze nových Google Maps, ve kterých je možné přiblížit město a to procházet podobně jako na Apple Maps ve funkci Flyover. Výhodou je, že Google má oproti Applu několikanásobně větší počet zmapovaných míst. Samozřejmostí pak bude také funkce oddálení, která umožní zobrazit celou planetu a dokonce celou Mléčnou dráhu.

UPDATE: Google oficiálně oznámil, že nová verze google Maps bude dostupná letos v létě.

Související články

Dnes nejčtenější