Zavřít reklamu

Server Macotakara.jp, který se v minulosti ukázal jako jeden z nejspolehlivějších zdrojů (který se však samozřejmě může mýlit), navíc s kontakty přímo ve výrobních halách dodavatelů Apple Inc., zveřejnil informaci podle které tchajwanská společnosti Chipbond byla vyprána jako dodavatel několika komponent pro iPhone 5s. Mezi součástky patří řadič pro dotykový displej, ale především pak čipy pro podporu čidel snímajících otisky prstů a čipy pro Near Field Communications, tedy NFC. Zpráva naznačuje, že Apple bude v iPhone 5S využívat čidlo pro otisk prstů, které povede ke zvýšení bezpečnosti NFC funkcí, především pak mobilních plateb.

Pověsti ohledně využití senzoru pro otisk prstů se začaly rojit v momentě, kdy Apple v loňském roce koupil společnost AuthenTec, která se zabývá bezpečností a mezi její produkty patří také algoritmy a čidla pro otisk prstů. V letošním roce pak přilil olej do ohně analytik KGI Ming-Chi Kuo, který ve své zprávě uvedl, že iPhone 5S nabídne právě senzor pro otisky prstů. Nesmíme navíc zapomínat, že Apple má patent na odemykání iOS pomocí otisku prstů.

Co se týká NFC, osobně nevím co si o tom myslet, technologie je v současné době velmi levná, je možné se s ni setkat i u mnohem levnějších telefonů než je iPhone. Apple navíc vsadil v loňském roce na aplikaci Passbook.Je tedy otázkou, zda se dočkáme NFC. Apple si zřejmě uvědomil, že rozšíření technologie pro Passbook do celého světa je velmi vzdálenou budoucností a na rozdíl od rozšíření iPhone, to bude přeci jen nějaký ten pátek trvat. Je tedy možné, že se s NFC skutečně setkáme a to již v iPhone 5S. Jak jsme uvedli již na konci minulého týdne, Foxconn je připraven začít iPhone 5S kompletovat na stejných linkách jako iPhone 5. To nasvědčuje, že iPhone 5s nabídne stejný nebo velmi podobný design jako současná generace iPhone 5

iPhone 5S

*Zdroj: macotakara.jp, přes Macrumors.com

 

Související články

Dnes nejčtenější

.