Zavřít reklamu

Světoznámá zpravodajská agentura Reuters zveřejnila zprávu týkající se iPhone 5s. Informace jsou v souladu s tvrzením Commercial Times o kterém jsme vás informovali minulý týden. Japonské vydání novin Commercial Times stejně jako Reuters tvrdí, že Apple chtěl původně zahájit prodej iPhone 5s a levnější varianty iPhone již na konci školního roku, tedy v červnu, ovšem jeho vydání se nakonec opozdí a dočkáme se jej až na konci září. Reuters však na rozdíl od Commercial Times uvádí také důvody, proč k posunu vydání došlo.

Apple podle zdrojů z Foxconnu a výrobců jednotlivých komponent neustále mění termín, kdy se má začít s výrobou iPhone 5s a snaží se co nejvíce snížit cenu. Navzdory požadavkům na minimální cenu za výrobu svého nového telefonu, však společnost požaduje velmi vysokou preciznost. Některé zdroje dokonce uvádí, že Apple od výrobců, zejména pak od Foxconnu požaduje dokonce vyšší kvalitu zpracování, než kterou požadoval u iPhone 5. Přitom ohledně montování iPhone 5 se CEO Foxconnu vyjádřil v tom smyslu, že má Apple oproti iPhone 4S až přehnané požadavky na preciznost výroby u iPhone 5.

Podle dodavatele součástek pro iPhone 5S z Tchaj-wanu, plánoval Apple původně začít s výrobou iPhone 5s na konci června letošního roku. Nyní se však dodavatelé domnívají, že toto datum bude dále odloženo. Zdroje se taktéž shodují na tom, že iPhone 5s skutečně přinese senzor otisků prstů. Ten podle některých zdrojů mimo výše uvedené taktéž stojí za odložením výroby iPhone 5s. Apple totiž údajně stále hledá materiál kterým pokryje čtečku otisků prstů tak, aby mohl nabídnout zákazníkům jednotný design a zároveň byla čtečka účinná. Materiál s kterým Apple původně pro zahájení výroby iPhone 5s počítal se totiž nakonec ukázal jako nevhodný. Vše tedy nasvědčuje tomu, že společnost plánuje uvést telefon se čtečkou otisků prstů, kterou však na první pohled neuvidíme a bude zabudována například v Home button tlačítku.

Finger-Print-Sensor

*Zdroj: jp.reuters.com přes Google Translator

Související články

Dnes nejčtenější

.