Zavřít reklamu

iPhone 6 je opředen poměrně velkým očekáváním, přece jen by se dle firemní politiky společnosti Apple mělo jednat o zcela nový model, který nebude pouze vylepšenou verzí tak jak je to v případě modelů s označením „s“. Jediné co s jistotou víme, je že iPhone 6 přinese opět rychlejší procesor, kvalitnější grafický výkon a nový operační systém iOS 8. Dlouhou dobu se spekulovalo také o použití safíru, to však do jisté míry vyloučil svým posledním prohlášením sám Tim Cook, když uvedl, že Safír je určen pro tajný projekt společnosti Apple.

Spekuluje se také o tom, že novinka nabídne větší displej a právě ten by měl být podle zahraničních médií ve spojitosti s novějšími technologiemi a dalším vylepšením důvodem, proč bude Apple prodávat iPhone 6 o 100$ dráž než současnou verzi iPhone 5s. Apple.cz v současné době prodává iPhone 5s v základní 16GB verzi za 17 390Kč, což znamená, že by cena iPhone 6 mohla být okolo 19 390Kč. Právě za tuto cenu se začíná prodávat nová vlajková loď společnosti Samsung, model Galaxy S5.

Apple se podle informací kolujících po internetu bude snažit nejen vyrovnat vyšší náklady na výrobu většího a novějšího modelu, ale také se bude snažit zvýšit marži oproti modelu iPhone 5s a tím opět uspokojit akcionáře společnosti. Informace zatím samozřejmě nejsou potvrzeny a je jasné, že v případě Applu nebudou potvrzeny ani pět minut předtím, než se Tim Cook nebo někdo z jeho týmu objeví na pódiu a představí očekávanou novinku. Představení je pak dle zkušeností z minulých let možné odhadnout na úterý 9. 9. 2014. Apple představoval iPhone 5s a iPhone 5c v roce 2013 v úterý 10. 9. Právě úterní představování novinek je pro společnost typické.

iPhone_6_koncept

*Zdroj: weiphone.com

Související články

Dnes nejčtenější

.