Zavřít reklamu

Sony představila novou generaci konzole PlayStation a dle mého názoru tak udělala prostor pro Apple a jeho App Store. Sony jde totiž stejnou cestou, jakou pravděpodobně uvidíme za pár týdnů nebo měsíců také u Xbox 720. PS4 totiž upřednostňuje grafiku a zpracování her před využitím nových technologií. Ano hry jsou čím dál tím realističtější a mají místy až neuvěřitelnou grafiku, ovšem zrovna teď hraju nejnovější Medal of Honor a mám pocit, že víc interaktivity bych zažil v kině. Osobně jsme čekal že se u PS4 dočkáme nového způsobu ovládání nebo interakce, ovšem nic takového se nekoná a tak budeme stále hrát další díly Call of Duty a Medal of Honor s tím, že budou čím dál tím dokonalejší. Když navíc Nintendo představilo Nintendo Wii U, vydalo se podobnou cestou jakou jde Xbox a Playstation.

Obyčejní hráči, kteří si chtějí jednou za týden na dvě hodiny zahrát hru však nemají chuť platit za titul 60€ s tím, že si všeho všudy užijí deset hodin herního času a to ještě s tím, že budou hrát na nejtěžší obtížnost a každou misi hrát dvakrát. Běžným lidem pomalu ale jistě začíná stačit zapnout hru na iOS a spustit ji přes AirPlay na televizoru. Taková hra sice nenabízí dokonalou vizuální podívanou, ovšem běžným lidem jistě grafika Real Racing 3 dostačuje. Navíc je velký rozdíl jestli si hru, která má přes 900 závadů, stáhneme zdarma nebo zaplatíme za nové NFS s pár desítkami závodů 1500Kč. Pokud tak Apple v letošním roce nasadí App Store do Apple TV s tím, že budou vznikat hry přímo upraveny pro televizní obrazovku s možností ovládání pomocí iOS zařízení, bude se jednat o největšího konkurenta pro Xbox 720 a PS4. Hry na iOS jsou neskutečně levné a nabízí zábavu, která dokáže uspokojit velkou většinu z nás.

Microsoft a Sony tak zůstanou zejména v pokojích dětí, které přece jen zpravidla tráví u hraní her víc času než dospělí. Ti starší z nás si jednou za týden pustí Apple TV a zahrají si nějakou tu hru za pár korun, kterou navíc mohou ovládat pomocí akcelometru, gyroskopu a dotykového displeje, navíc s využitím digitálního kompasu. Apple se tak pravděpodobně skutečně víc zaměří na hraní her na Apple TV a vývojáři tento krok jistě přivítají. Navíc vývoj her pro PS3 a Xbox prozatím zůstane v režii obrovských herních studií, které těží z úspěchů svých herních sérií, do kterých v poslední době přidávají jen pramálo novinek. Zatím co na iOS se často setkáme se zábavnou hrou od vývojářů, o kterých nikdy nikdo neslyšel, ovšem právě jednoduchost iOS a systému který Apple nastavil umožňuje, aby se i neznámí vývojáři stali ikonou herního průmyslu a to doslova přes noc. Téměř s jistotou si dovolím říct, že Apple nepředstaví klasickou herní konzoli, proč taky. Místo toho zdokonalí propojení Apple TV a iOS s tím, že se App store dostane také do samotné Apple TV.

Související články

Dnes nejčtenější