Zavřít reklamu

V pátek se začal v ČR oficiálně prodávat mobilní telefon Apple iPhone 5, který zatím přinesli oficiálním distribučním kanálem pouze operátoři. Apple.cz sice prodej iPhone 5 nabízí také, ovšem na jeho dodání si zákazníci počkají tři až čtyři týdny. Operátoři však již dnes, pouhé tři dny po zahájení prodeje hlásí nedostatek iPhone 5. V ČR se přitom prodalo u operátorů T-Mobile a Vodafone pouze 1300 iPhonů 5. Podotýkáme, že třetí český operátor O2 telefon do své nabídky nezařadil.

„Během nejbližších dní zásoby vyprodáme, neboť nám výrobce dodal pro zahájení prodeje jen velmi omezené množství. Další dodávky zatím nemáme potvrzeny,“ uvedla mluvčí společnosti Vodafone Alžběta Houzarová pro magazín E15. Mluvčí společnosti T-Mobile pro ČR pak dodává: „Letos jde spíš o to, že nedorazily všechny modely, což je samozřejmě pro fajnšmekry nepříjemná zpráva. Také prodeje tomu odpovídají – lidé čekají na modely s větší pamětí,“ řekla mluvčí Martina Kemrová.

Operátorům tedy iPhone 5 nekompromisně dochází a podle našich informací se ČR dočká další dodávky přístrojů nejdříve za měsíc. Apple, jak jsme již informovali, má s výrobou iPhone 5 značné problémy a nestíhá zásobovat ani hlavní trhy, natož pak ty, které jsou z pohledu společnosti Apple menší.

Čísla která uvedli operátoři v prodeji iPhone 5 nás však poměrně zaráží a zdá se, že iPhone 5 není v ČR až tak žádaný model jako jeho předchůdci. V ČR je v současné době více než 250 000 uživatelů mobilního telefonu iPhone. Kdyby každý kdo si u operátorů koupil iPhone 5 byl majitelem některého z předchozích modelů mobilního telefonu iPhone, znamenalo by to, že v ČR zakoupilo iPhone 5 u operátorů pouze 0,52% stávajících uživatelů iPhone. Vzhledem k tomu, že další stovky telefonů se prdali prostřednictvím Apple.cz a také dalších neoficiálních prodejců, vyměnilo v ČR svůj iPhone za nový model odhadem zhruba jedno procento uživatelů.

Související články

Dnes nejčtenější

.