Zavřít reklamu

Testovat vodotěsné pouzdro Krusell Sealabox ve vaně není zrovna cool, navíc máme sprchový kout a tak jsme se rozhodli vzít pouzdro na Saharský písek a do Rudého moře, kde se ukáže, zda je to ten pravý parťák pro přežití vašeho iPhone. Vzhledem k tomu, že jsem na potápění měl ještě jiné pouzdro, které je však vhodné skutečně pouze na používání při potápění a šnorchlováni, rozhodl jsem se testovat Sealabox spíše jako pouzdro, které zajistí iPhonu přežití na poušti stejně tak, jako při procházkách na pláží nebo focení ve vodě bez toho, aniž byste se o svůj telefon museli bát. Sealabox od společnosti Krusell má certifikaci IPX7, která zaručuje třiceti minutovou vodotěsnost v hloubce do jednoho metru. Pouzdro tedy není přímo určené pro potápěče a vášnivé vyznavače šnorchlováni, ale spíše jako ochrana při již zmíněných činnostech. Jako takové jsme jej tedy brali. Pojďte se podívat jak pouzdro obstálo v podmínkách, kdy dostatek pitné vody je základ pro přežití dalších třiceti minut.

Složit a vyrazit
Pouzdro Krusell Sealabox se skládá ze čtyř dílů. Přední a zadní stěny, které se k sobě připojí pomocí vrchního a spodního dílu pouzdra. Stěny zkrátka spojíte k sobě a zasunete na ně plastové orámování, díky kterému pouzdro nejen že drží pohromadě, ale zaručuje také zmíněnou vodotěsnost. Instalace není náročnější než nasazení klasického Bumperu od Apple a vše zvládnete do 10 vteřin. Samotné pouzdro neváží téměř nic a v kapse vám tak rozhodně nebude překážet. Nijak významně se nezvětší ani samotný objem přístroje a iPhone tak nadále můžete v klidu nosit v kapse nebo pomocí přiložené šňůrky na zápěstí či krku. Zadní stěna pouzdra je až na část krycí čočku fotoaparátu vyrobena z matné gumy. To samozřejmě nijak nevadí, co jsem však osobně příliš nepochopil je fakt, že matná guma kryje také zhruba 3/5 displeje od spodu nahoru. Matná guma zhoršuje viditelnost displeje a tak pouzdro nebudete používat během každodenního života, ale vezmete jej jen tam, kde víte že jej budete potřebovat. Na to je však také určeno. Než vyrazíte se samotným iPhonem do nelítostných podmínek, doporučuji vložit do pouzdra papírek a vyzkoušet, zda opravdu vše 100% funguje. Test zvládnete během pár vteřin v umyvadle a malá ztráta času za jistotu kterou získáte jistě stojí.

krusell-sealbox-recenze

Pouzdro umožňuje ovládat plnohodnotně nejen displej, ale také home button a při troše hrubší síly (netuším zda to byl záměr výrobce nebo to jen zkrátka jde) můžete použít také Sleep button. Boční tlačítka samozřejmě zůstávají stejně jako dock a 3,5mm konektor zapovězena. Pokud by vám snad nemožnost použití tlačítek vadila, uvědomte si že mnoho vodotěsných hodinek i dražších značek, neumožňuje používat pod vodou například stopky nebo další tlačítka. Již jen možnost použít Sleep tlačítko, i když jsem přesvědčen že se nejedná o záměr výrobce, je u vodotěsných pouzder poměrně zázrak, který jak rychle pochopíte skutečně oceníte zejména, pokud se s pouzdrem rozhodnete plavat během natáčení a focení jednotlivých záběrů.

Pouzdro umožňuje používat iPhone zcela běžným způsobem a kromě omezení použití bočních tlačítek lze dělat skutečně cokoli vás napadne. Samozřejmostí je nejen focení, psaní sms, natáčení nebo například hraní her, ale také telefonování nebo poslech hudby, stejně jako záznam videa včetně zvuku. Během hovorů nebo poslechu hudby je samozřejmě telefon slyšet o trochu hůře než bez pouzdra, ovšem při hovoru slyšíte vše a volající vás slyší taktéž, přicházíte tedy jen o perfektně čistý zvuk. Naopak na záznam zvuku nemá pouzdro téměř žádný vliv a dokonce díky tomu, že je krytý mikrofon, pořídíte ve větru nebo během rychlých pohybů kvalitnější záznam, než bez pouzdra.

Krusell-Sealabox-recenze

Na níže uvedené fotografii pořízené na poušti poblíž Súdánu můžete vidět, že pouzdro fotografování skutečně neovlivňuje a kvalita fotografie odpovídá kvalitě bez pouzdra. Problém není ani natáčení a ostření s iPhone 4, což ukazuje další video, na kterém jsme s manželkou natáčeli kraba. Na závěr ještě zdůrazním, že žádné zvíře nebylo během testování zabito a krab přežil dokonce i s domečkem.

Kusell-Sealabox

*Fotografie pořízena iPhone 4 v pouzdře Krusell Sealabox (Red Sea 2012)

Poušť, voda, sníh, déšť vs. iPhone
Sealabox od Krusellu není vyloženě potápěčské nebo pro šnorchlováni určené pouzdro, jeho certifikace však zaručuje, že pokud budete fotit ve vodě, v dešti, spadnete s ním do bazénu nebo například zmoknete, nedostane se k iPhone voda. Stejně dobře jako před vodou ochrání pouzdro přístroj také přes pískem, sněhem a prachem. Stejně dobře jako uprostřed pouště nebo při procházce na pláži tedy poslouží také při lyžování, surfování nebo například natáčení extrémních sportů, u kterých není bahno na kameře ničím výjimečným. Krusell osobně nevnímám tak, že si jej vezmu na potápění nebo šnorchlováni, ale tak, že mohu jít s manželkou na romantickou procházku po pláži, kde uděláme pár fotografií a když se rozhodneme cákat na sebe vodu nebo si jít na chvilku zaplavat, nemusím se omezovat a zkrátka sebou vezmu telefon do vody. Na poušti, zejména při větru pak oceníte, že pouzdro poskytuje ochranu nejen proti vodě, ale také prachu a písku. Největší výhodou je, že pouzdro oproti normálnímu Bumperu, který používají miliony lidí po celém světě neznamená pro iPhone téměř žádnou nadváhu nebo výrazné zvětšení jeho rozměrů. Již nyní se těším na videa ze svého Axial RC 1:10 Honcho, kde konečně mohu natáčet s iPhonem připevněným na kapotu auta také průjezdy potokem a bahnem. Všechny videa naleznete na našem YouTube kanálu přímo zde.

Co tedy říct závěrem. Pokud se chystáte vyloženě pouze potápět a šnorchlovat a jste si jisti, že v životě nepůjdete ven s iPhonem v průtrži mračen, nepůjdete na lyže, brusle nebo nebudete jezdit na snowboardu, surfu, případně nenavštívíte prales s vlhkostí, která iPhone poškodí, poohlédněte se po pouzdře, které budeme recenzovat již zítra. Pokud však víte, že stejně dobře jako v létě uplatníte vodotěsný iPhone také v zimě nebo pří běhání v dešti, rozhodně je Krusell Sealabox vzhledem ke své váze a rozměrům skvělou volbou.

Krusell-Sealabox

Související články

Dnes nejčtenější