Zavřít reklamu

Apple po příchodu nového iPadu 3. generace neukončil prodej 2. generace tohoto tabletu, ale naopak z něj díky nízké ceně udělal konkurenta pro tablety typu Amazon Kindle Fire, případně některé Samsung Galaxy. Apple však kromě ceny změnil také procesor, který tablet používá. Druhá generace, kterou si koupíte v současné době totiž používá procesor Apple A5 vyrobený 32nm technologií, která se od 45nm technologie, kterou se vyráběli procesory pro iPad 2. generace do představení třetí generce liší.

Nová 32nm technologie, kterou je procesor Apple A5 v iPadu druhé generace nově vyráběn totiž nejen že znamená pro Apple značnou úsporu financí při jeho výrobě, ale uživatelům přináší až o dvě hodiny delší výdrž baterie! Poprvé se o iPadu 2. generace s novým procesorem zmínila první beta verze iOS 5.1 již v listopadu loňského roku, která jej označila jako iPad 2.4.

Vylepšení se zatím 100% týká pouze iPad 16GB Wi-Fi modelu, u ostatních verzí nebylo pro zatím vylepšení potvrzeno. Server Anandtech.com získal jeden z nových iPadů 2. generace s procesorem Apple A5 32nm a podrobil jej testování. Podle testů sice nabízí nový procesor stejný výkon jako předchozí verze, ovšem životnost baterie se zlepšila o 15-30%. Podle testů vydrží iPad s novým procesorem v plné 3D zátěži při hře Infinity Blade 2 7,9 hodin, což je značný výkon oproti předchozí verzi procesoru, se kterým dokázal iPad pracovat pouze 6,1 hodin. 32nm technologie je poměrně důležitá nejen pro iPad 2. generace, ale zejména pro nový iPhone. Ten Apple s největší pravděpodobností osadí právě procesorem s technologií 32nm a dokáže tak šetřit energii, kterou lze využít například pro napájení čipu LTE.

Bohužel v současné době není možné nijak rozlišit, zda si koupíte iPad s novým procesorem nebo se starým. Apple na oficiálních webových stránkách a informačních letácích pro iPad uvádí stále stejné informace o výdrži baterie, které samozřejmě splňuje i iPad se starším typem procesoru. Pokud však počkáte zhruba dva měsíce, je pravděpodobné, že se všechny iPady s původním procesorem vyprodají a dostanete tak iPad s lepší výdrží baterie.

Apple osadil iPad 2. generace procesorem s 32nm technologií, zvýšil tak jeho výdrž o dvě hodiny!
Apple osadil iPad 2. generace procesorem s 32nm technologií, zvýšil tak jeho výdrž o dvě hodiny!

Související články

Dnes nejčtenější

.