Zavřít reklamu

Obavy fanúšikov sa napĺňajú a tí, ktorí mali záujem o iPad mini s Retina displejom, si budú musieť ešte nejaký čas počkať. Ako sa ukazuje, Apple už v týchto dňoch testuje nové modely iPadu mini, ktorý síce obsahuje výkonnejší hardvér, no aj naďalej vynecháva Retina displej s rozlíšením 2048 x 1536 bodov. Že sa jedná o budúce zariadenie alebo aspoň jeho prototyp, vyvodzujeme z kódových označení aktuálneho iPadu mini, ktorý je distribuovaný vo verziách iPad2,5, iPad2,6 a iPad2,7.

Prototypy aktuálne nesú aj pracovné označenie J75, J76 a J77. Podľa špecifikácií zariadenia sa dočkáme procesoru „s5l8950x“, čo predstavuje čip Apple A6, ktorý dnes nájdeme v telefóne iPhone 5. Podľa tejto správy je zrejmé, že prístroj ponúkne 1GB RAM a dvojjadrový procesor s frekvenciou 1,3GHz. Absenciu Retina displeju odhaľuje chýbajúci kód „@2x“, ktorým Apple označuje súbory pre všetky zariadenia s Retina displejom. Nie je však vylúčené, že sa jedná iba o dočasný interný prototyp zariadenia, ktorý sa nakoniec nemusí dostať na trh.

Apple v konečnom dôsledku každý rok testuje množstvo prístrojov, ktoré nikdy nevzniknú. To môže byť aj prípad prototypu J75, ktorého označenie je o 10 čísel nižšie ako označenie údajného iPadu mini s Retina displejom. Už prvé správy v tomto roku vraveli o tom, že tento produkt ponesie interné označenie J85. O pripojenie sa postará ten istý modul ako v aktuálnom modeli, a tak sa zrejme aj tento rok stretneme s podporou LTE sietí. Či Apple obohatí prístroj o podporu 802.11ac, nie je v súčasnosti známe. Aj keď tento nový model nemusí priniesť Retina displej, je veľmi možné že sa jedná iba o akýsi náhradný, respektíve prechodný model, ktorý pripraví pôdu práve pre očakávané zmeny.

screen-shot-2013-07-31-at-7-23-25-am
*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.