Zavřít reklamu

Po představení nového 13″ MacBook Pro Retina pozval Apple účastníky keynote, aby si nově představený přístroj prohlédli. Prvními dojmy se nese uznání dobře odvedené práce, což je oddůvodňováno zejména snížením tloušťky a váhy přístoje a vytvořením velmi dobrého přenosného přistroje pro profesionály. Nicméně poněkud vyšší cenovka, rozhodně nepomůže novému Retina MacBooku dosáhnout stejné popularity jako jeho 13″ bratrovi s klasickým rozlišením. Pojďme se ale podívat jak na nový Retina MacBook Pro reagují přítomní reportéří z ostatní serverů zabývajících se společností Apple a IT všeobecně.

Engadget
Za prvé, jde o neuvěřitelně tenký přístroj. Není tenký tak jako obálka na dokumenty, ale je dostatečně tenký, aby jednoduše vklouzl do většiny aktovek a backpacků bez toho aniž by to uživatel nějak postřehl. Zevnějškem se nicméně nijak neliší od své větší verze od které je odvozen. Unibody design a zpracování je skvělé jako vždy. Podle redaktora je nejnovější Retina MacBook Pro nejvýraznějším krokem Applu jak odlišit klasický 13″ MacBook Pro od 13″ MacBooku Air.

TechCrunch
Je zcela jasné, že Apple chce být díky tomuto přístroji považován opět za inovátora, který zcela mění kategorii laptopů a soudě podle všeho máme dostatečný důvod věřit, že se tohoto cíle podařilo dosáhnout. Po výkonnosti stránce je velmi podobný 15″ Retina MacBooku, který redaktor používá jako svůj primární laptop. Pokud jej však zvednete tak je výrazně lehčím, což samozřejmě představuje velký rozdíl za předpokladu, že jej budete sebou nosit celý den.

SlashGear
Podle redaktorů tohoto magazínu navazuje tento MacBook na úspěch 15″ modelu. Logicky tak tedy přišel i o optickou mechaniku a nabízí velmi vysoké rozlišení obrazovky díky čemuž budou lidé ochotni opět utrácet. I přesto, že je obrazovka a její rozlišení menší (2560 x 1600 pixel), tak je 13″ model o trochu tlustším přístrojem-dosahuje 0,75″ oproti 0,71″ u 15″ Retina MacBooku. Tento rozdíl je zcela nepatrný a běžný uživatel tak spíše postřehne výrazné odlehčení přístroje.

The Verge
Možnosti nastavení rozlišení displeje jsou identické jako u 15″ modelu, nicméně maximální dovolené nastavení je 1680 x 1050 pixelů oproti rozlišení 1920 x 1080 pixelů u 15″ MacBooku Pro. Na druhou stranu je 1680 x 1050 pixel perfektní volbou pro displej této uhlopříčky. 13″ model je tak nyní velmi velkým konkurentem pro samotný 15″ MacBook Pro Retina.

Související články

Dnes nejčtenější