Zavřít reklamu

To, že dnes Apple představí mobilní telefon iPhone páté generace je již jisté. I když letos nebyly zveřejněny informace o žádném leaku mobilního zařízení s jablečným logem, hrubé parametry telefonu jsou již delší dobu víceméně veřejným tajemstvím. Procesor Apple A5 známý z iPadu 2, 1 GB operační paměti a vylepšený fotoparát jistě pomohou Applu udržet krok k s konkurencí (a možná ji i zase na čas překonat), nicméně já osobně čekám od telefonu ještě něco navíc.

Před několika dny internet obletěla zpráva, že nový iPhone by mohl mít senzorové home tlačítko, které by tan nahradilo současné to současné fyzické. Já osobně jsem měl na všech svých iPhonech s home tlačítkem velké problémy (nedokážu si představit, že by vydrželo déle než 2 roky) a jak jsem posléze zjistil, nejsem sám. Tlačítko jako takové totiž po delším používání ztrácí svou původní citlivost a je nutné jen tisknout stále silněji. Nakonec přestane fungovat úplně a je nutná jeho výměna. Z lidí, kteří se mi ohledně tohoto problému ozvali (ať už prostřednictvím Twitteru nebo komentářů na blogu) se nejméně polovina setkala s tím samým problémem. Je tedy možné, že by jej Apple začal řešit? Tablet iPad jako takový home tlačítko vůbec nepotřebuje (lze jej pohodlně ovládat gesty), u menšího displeje telefonu iPhone však tato varianta možná není. Uvidíme co si pro nás Apple připraví.

Další věcí, kterou bych v novém iPhonu uvítal je zlepšení výdrže na baterii. Současný iPhone 4 mi vydrží zhruba necelý den, což je v dnešní době zoufale málo. Je však otázkou, jak dokáží inženýři Applu vměstnat akumulátor s větší kapacitou do zařízení, které by mělo být ještě tenčí, než současný iPhone 4. Dokonce se spekuluje zhruba o 4 milimetrech, čímž by se nový iPhone dostal daleko před konkurenci.

Poslední věcí, kterou bych u nového iPhonu uvítal, je jednoznačně změna povrchového materiálu. Telefon, který je celý ze skla, samozřejmě vypadá velice pěkně, nicméně jeden pád vám na zadní straně zařízení vytvoří ošklivého pavouka. Navíc se sklo velice snadno poškrábe. Nevím jak reálný je návrat k zádům telefonu z hiníku, nicméně iPhone první generace je pro mě stále nepřekonaný (samozřejmě pokud jde o design).

Související články

Dnes nejčtenější

.