Zavřít reklamu

Server Cultofmac.com zveřejnil zprávu, podle které chystá Apple prodej iPhonu 4 s kapacitou 8 GB. Ten by se měl stát nejlevnějším iPhonem, stejně jako tomu bylo po představení iPhonu 4 minulý rok, kdy se začal prodávat model 3GS s 8 GB paměti.

Otázkou je, co se po zlevnění iPhonu 4 stane s iPhonem 3GS, který je stále v prodeji a nový operační systém iOS 5, který bude s největší pravděpodobností představen na keynote v průběhu září, na něm běží bezproblémově. Nový iOS 5 dokonce na iPhonu 3GS není nijak výrazně omezen, jako tomu bylo u předchozích modelů (například absence tapety u iPhonu 3G u iOS 4).

Flash paměti o kapacitě 8 GB by pro Apple měla vyrábět neznámá firma z Asie. Údajně jde o nepříliš známou firmu, takže velké společnosti jako jsou LG nebo Samsung, s nimiž Apple (prozatím) spolupracuje lze vyloučit.

Nový iPhone 5 by měl pohánět procesor Apple A5 ve spojení s 512 MB RAM. Vylepšení by se měl dočkat i fotoaparát, 5 megapixelový by měl být nahrazen 8 megapixelovým s lepším bleskem pro fotografování v horších světelných podmínkách. Podle agentury Reuters by však design telefonu měl zůstat totožný s iPhonem 4.

Zdroj: Cultofmac.com, agentura Reuters

Související články

Dnes nejčtenější

.