Zavřít reklamu

Soud v Jižní Kalifornii zamítl návrh společnosti Apple, podle kterého měl být okamžitě zastaven provoz internetového obchodu Appstore, který provozuje Amazon. Apple si stěžoval již od začátku spuštění obchodu Appstore na to, že tento název pro internetový obchod patří výhradně Applu, který jej provozuje již od roku 2008. Společnost Apple se tento název pokusila dokonce zaregistrovat jako patent u Amerického úřadu pro patenty a to již na počátku spuštění obchodu v roce 2008. Registrace však Applu neprošla vzhledem ke stížnostem firem Amazon, Google a Microsoft, které poukazovali na fakt, že se jedná o příliš obecný pojem, který není možné patentovat a vlastnit.

Ve svém osmadvaceti stránkovém zdůvodnění soudce vysvětluje, že se nepovedlo společnosti u soudu prokázat, že je App Store natolik známý, renomovaný a zejména propojený s firmou Apple, aby jej nemohli používat také ostatní firmy. Soud uznal, že Apple pomohl tento název rozšířit do povědomostí lidí, jde však o tak obecný název jako kdyby si například Coca-cola company chtěla nárokovat název limonáda.

Apple argumentoval a uvedl, že amazon který tento název používá, prodává také produkty společnosti Apple a tak by mohlo dojít ke zmatení zákazníků. Amazon však dodal, že název používá právě proto, aby bylo jasné, že se jedná o obchod s aplikacemi, anglický překlad obchodu z aplikacemi je totiž diskutovaný App store.

Dnes nejčtenější

.