Zavřít reklamu

design_hero20100901
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Pokud vám vadil starý přepočet, který volil Apple Inc. mezi USA a Evropou, prosím nepokračujte v čtení následujících informací, asi vás totiž moc nepotěší. Vlivem finanční krize, vlivem Řecka a dalších ekonomik, zvolil Apple Inc. jiný přepočet pro země Evropy, než tomu bylo doposud. Pojďme se tedy podívat, za kolik si iPod shuffle, iPona nano, iPod touch nebo iPod Classic koupíme v Evropě.

Přepočet cen podle Apple Inc.

Doposud přepočítaval Apple Inc. ceny následujícím způsobem 1$ = 1€. Pokud se pak jednalo o krajinu, kde nejsou zavedeny Eura, třeba jako je ČR, přepočetla se částka v Eurech do českých korun, tak vznikla doporučená cena pro ČR. Například produkt za 500$ se ve státech s Eurem prodával za 500€ a v ČR pak za 500×24,80Kč. Nyní Apple tuto politiku cen změnil a na internetových stránkách pro Evropské obchody již zobrazil ceník novinek v Eurech, připlatíte si 10-20€.

iPod shuffle se v USA prodává za 49$, v Německu je to 49€, v Rakousku se cena vyšplhala na 55€ a ve Francii ten stejný produkt stojí 59€. iPod nano stojící v USA 149$, stojí nyní v Německu 159€, ale v Rakousku a Francii je to již cena 169€! Apple TV stojící v USA 99$ vás výjde na 119-129€, to však našince nemusí mrzet, díky její vázanosti na iTunes Store, který zde není dostupný.

cenik
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Obrázek byl převzat ze serveru macblog.sk

Související články

Dnes nejčtenější