Zavřít reklamu

Tak a je to tu! Po dlouhém čekání se mnozí z nás dočkali  pokračování úspěšné hry Brothers in Arms: Hour of Herous a to v titulu Brothers in Arms 2: Global Front. Hru pro nás připravil Gameloft,  tato společnost tvoří jednu herní pecku za druhou a BIA2 je jedna z nich. Osobně jsem se na hru velice těšil a hned po zapnutí jsem pochopil proč. Jsem fanoušek FPS žánru typu: Medal of Honor apod. a BIA2 jako kdyby vypadl z oka hrám tohoto typu. Děj hry nás vtáhne do druhé světové války a hraje se na pěti různých hracích území: Pacifik, Normandie, Severní Afrika, Německo, Sicílie.

Po grafické stránce dávám hře 10 bodů z 10. Plně se vyrovná dosavadnímu králi N.O.V.A., ale prostředí, kouř, domy, postavy a příroda jsou tak krásně propracované, že nejde pustit iPhone a přestat hrát. Hra je i po zvukové stránce dokonale provedená. Zvuky vozidel, letadel, tanků nebo palby jsou realistické a když  vybuchne granát kousek od Vás, na chvíli ohluchnete a slyšíte jen pískání. Gameloft se celkem inspiroval u své další populární FPS hry Sandstorm a vše je dost obdobné, jen mnohem propracovanější a hezčí. Aby nás hra náhodou nezačínala nudit BIA2 si pro nás přichystal na ovládání auta, tanky, letadla. U aut bych se trochu pozastavil,abych vyjádřil  drobnou výtku ke hře, přece jen když džíp v terénu  přijede rychlostí 200km/h, tak to nezanechá moc reálný dojem.

Ovládání je na tom obdobně jako grafika a to je špičkové. Zase inspirováno Sandstormem, ale zase o kus lepší. V ovládání vidím největší skok oproti N.O.V.A., přece jen krčení za barikádami, nakukování přes roh domu, odhazování granátů a chuťovka úderu pažbou pušky přes akcelerometr. I výběr zbraní je rozmanitý s kvalitní grafikou, zvukovým projevem a reálnosti účinku. Ovládání má samozřejmě mnoho variant a nezapomnělo se i na leváky;). Mně osobně nejvíc vyhovuje standardní ovládání. Konečně jsme se dočkali i tlačítka pro rychlý běh.

mzl.inloibfy.480x480-75

mzl.qgagkecs.480x480-75mzl.xaefsbby.480x480-75

Celkově hra na mně zanechala „WOW efekt“ jak svým zpracováním, grafikou, zvukem, ovládáním dějem a nebo prostředím. Vše je suprově udělané a troufám si říct, že z BIA2 se stane obrovský trhák a král FPS her. Vše je tak podobné slavnému Medal of Honor, že to ani není možné a říkám si jak, tak malá krabička zvládá tak super hry. Všechen děj je inspirován skutečnými událostmi ze druhé světové války. A za cenu 5.99 euro si můžeme užít skvěle propracovanou hru s výborným ovládáním, propracovaným prostředí a úžasnou grafikou.

Brothers in Arms 2

Hru Brothers in Arms 2: Global Front zakoupíte na iTunes App Store za 5.99 euro ZDE.

Související články

Dnes nejčtenější

.