Zavřít reklamu

iphoneJistě jste si už všimli, že většina webů spekuluje o tom co bude a nebude mít iPhone 4.generace nebo jak bude vypadat. Roman už na našem webu předvedl kryt na iPhone 4g. Pokusím se zde sepsat všechny svoje úvahy co by iPhone mohl mít. Berte to prosím jako čistě úvahu a nic není 100% Již jsem se zmiňoval o procesorech a to Samsung S5PC110, který by měl zvládat frekvenci 1GHz a grafický čip PowerVR SGX ovládající možnost záznamu a akcelerace videa 1080p. Jestli bude Apple pokračovat jako dřív tak procesor kvůli spotřebě sníží frekvenci na 800MHz.

rumeursiphone4g

Další varianta je Dual-Core procesoru s nízkou spotřebou. Mnoho uživatelů by rádo přivítalo RAM aspoň 512MB a troufám si říct, že to tak bude. Svižnost iPhonu by mohla být neskutečná. Toshiba vyvinula nový paměťoví čip o kapacitě 64GB. S toho si troufám usuzovat o dvou verzích iPhone 32GB a 64GB. U iPod touch vidina 128GB paměti mě docela děsí. Další dnešní trend je Super Amoled displej, přece jen už stará technologie TFT by potřebovala vyměnit. Na obrázku je znatelný rozdíl v barvách.

18857_102400339791506_100000646208676_66241_714620_n

Jako téměř jistotu vidím 5Megapixeloví fotoaparát a to i s možnosti natáčet minimálně 720p video, ale možná i 1080p při 30 snímcích za sekundu. Jestli bude i vybaven LED bleskem to už nevidím, tak růžově. Apple se také zmínil o dotykovém krytu, vlastně obdoba magic mouse. Uživateli bylo často vytýkána absence kamery pro video hovory, a díky krytu co už jsme na Letem světem Applem prezentovali to na kamerku opravdu vypadá. Již u iPhone 3GS se mluvilo o svítícím jablíčku na zadním krytu, ale vidím to stále jako scifi. Denně se setkávám s názory typu: iPhone 2G je nejlepší, protože měl kovové záda. A záda z hliníku také vidím jako nereálné kvůli GPS signálu. Vyjímatelná baterka, to je věc kterou by sice mnoho uživatelů přivítalo s otevřenou náručí, ale Apple je posedlí kontrolou nad svými zařízeními. Okolo Apple se mluvilo i se solárním nabíjením a to přímo schovaným pod displejem. Myšlenka je to zajímavá jen nevím jestli realizovatelná. K nabíjení bych ještě zmínil novou technologii nabíjení přes WiFi signál, již se prodávají malé krabičky, které jsou schopny nabíjet velmi účinně mobil  a kdyby se Applu povedlo je integrovat do iPhone bylo by to opravdu super. Po softwarové stránce je hodně diskutovaný multitasking, ale kvůli spotřebě určitě nebude podporován plnohodnotný, když už tak jen nějaká omezená verze. Mně osobně absence multitaskingu moc nechybí. Dále vidím jistou změnu na hlavní stránce při zamčení. Nebyli by špatné widgety se zmeškanýma hovory, SMS a podobné. Vše se dovíme doufám v květnu a nebo v červnu už na 100%. Steve Jobs prohlásil, že nový iPhone uteče své konkurenci, tak jsem zvědav s čím přijdou a vytřou všem zrak.

Budeme rádi, když do komentáře napíšete i svoje dodatky co by mohl iPhone obsahovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.