Zavřít reklamu

Společnost Apple neschválila aktualizaci oblíbeného mailového klienta BlueMail. Ta v sobě totiž obsahuje ChatGPT, tedy umělou inteligenci od OpenAi a právě umělá inteligence je trnem v oku Applu. Apple neschválil aktualizaci a ve svém vyjádření uvedl, že aplikace obsahuje obsah generovaný umělou inteligencí, ovšem tento obsah nepodléhá žádnému filtru. Apple vývojářům doporučil, aby buď přidali filtrování obsahu nebo zvýšili věkovou hranici dostupnosti aplikace na 17+.

S vyjádřením Applu však nesouhlasí zakladatel společnosti Blix Ben Volach. Právě Blix stojí za BlueMailem a podle Volacha je díky zamítnutí aktualizace pro vývojáře velmi těžké přinášet uživatelům inovace. Volach také uvedl, že v App Store jsou i další aplikace, které využívají umělou inteligenci a Apple je nijak nepenalizuje. Umělá inteligence v BlueMail pomáhá uživatelům odpovídat na mail na základě předchozí konverzace nebo plánovat události.

Apple následně ve svém vyjádření pro WSJ uvedl, že se vývojáři mohou odvolat pomocí App Review Boardu a Apple se bude jejich odvoláním zabývat. Jak se však zdá, umělá inteligence v současné době představuje „hrozbu“, protože by mohla vygenerovat obsah, jenž není vhodný pro děti, a tak se Apple snaží jejímu masovému prosazení v aplikacích zabránit nebo alespoň omezit její možnosti.

Dnes nejčtenější

.