Zavřít reklamu

Přestože nás od vydání veřejné verze iOS 16.3 dělí jen pár dní, mnozí jablíčkáři už pomalu vyhlíží jeho nástupce v podobě iOS 16.4. Ten však Apple zatím poměrně překvapivě ještě ani netestuje v rámci vývojářského a veřejného beta testování. To přitom zpravidla zahajuje téměř ihned (konkrétně řádově jednotky dní) po vydání nové veřejné verze iOS. Nejeden jablíčkář se tak začíná ptát na to, kdy se první bety iOS 16.4 dočkáme. 

Odpověď na tuto otázku není bohužel vůbec snadná, ale dá se do jisté míry vyvodit z dřívějších let. V těch totiž Apple vydával první bety iOS x.4/5 takto:

  • iOS 15.4 Beta 1 – 27. ledna 2022
  • iOS 14.5 Beta 1 – 1. února 2021
  • iOS 13.4 Beta 1 – 5. února 2020

S ohledem na tyto termíny se tak dá říci, že vydání iOS 16.4 Beta 1 by mělo proběhnout již v těchto dnech, přičemž právě dnešek je pro tuto věc zcela ideální. Čtvrtky jsou totiž s betami spojené dlouhodobě a tak by dávalo smysl, kdyby testování zřejmě poslední majoritní verze iOS 16 spustil Apple právě dnes. Stát se ale může samozřejmě cokoliv – tedy i vydání později. 

iOS 16.4 novinky

Ačkoliv se s mnoha novinkami v iOS 16.4 nepočítá, minimálně tři větší by v něm dorazit měly. Na mysli máme konkrétně novou sadu emoji, kteří doplní ty nynější, dále pak vydání nové aplikace Apple Music Classical pro poslech klasické hudby, a konečně podporu webových push notifikací v Safari na iPhonech. A co byste v iOS 16.4 chtěli vidět vy? 

Související články

Dnes nejčtenější

.